Europejski Region Przedsiębiorczości wyróżni reakcję na COVID-19

Nagroda dla "Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości", która od dziesięciu lat promuje strategie wspierania przedsiębiorstw, w tym roku przyznana zostanie za reakcję na COVID-19.

145062 42

Europejski Komitet Regionów rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń w specjalnej edycji konkursu o tytuł "Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości". Unijne gminy, miasta i regiony mogą przedstawiać swoje strategie wspierania MŚP w okresie najbliższych dwóch lat. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 października 2020 r.

Co roku Europejski Komitet Regionów przyznaje nagrodę ERP trzem miastom, regionom lub gminom, które przedstawią "wybitne i przyszłościowe" strategie wspierania MŚP, przedsiębiorstw typu start-up i przedsiębiorstw scale-up.

Tym razem Komitet zachęca samorządy do opracowania strategii na rzecz wsparcia przedsiębiorstw, które mierzą się ze skutkami kryzysu wywołanego przez koronawirusa. Nagroda zostanie przyznana maksymalnie sześciu regionom, które będą wyróżnione marką ERP przez dwa lata: 2021 i 2022. Dotychczas tytuł przyznawany był z rocznym wyprzedzeniem, np. w ubiegłym roku nagrodę ERP 2020 otrzymały Gdańsk i Pomorskie.

Jak podkreślił przewodniczący Komisji Polityki Gospodarczej (ECON) w Komitecie Regionów Michael Murphy, odbudowa gospodarki UE po kryzysie spowodowanym COVID-19 zajmie dużo czasu i będzie wymagać wysiłku ze strony wszystkich szczebli europejskich, krajowych, regionalnych i lokalnych.

Zgłoszenia można dokonać na stronie ERP https://cor.europa.eu

Źródło: http://kurier.pap.pl

Czytany 36 razy