Wsparcie dla OSP

Strażacy ochotnicy z Szymanowa i Kromnowa (pow. sochaczewski) zostaną doposażeni dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. W sumie do jednostek trafi blisko 91 tys. zł.

Umowy na dofinansowanie zakupu odzieży ochrony indywidualnej oraz quada podpisali marszałek Adam Struzik oraz beneficjenci. W spotkaniach wzięli udział wiceprzewodniczący sejmiku województwa Adam Orliński i Marcin Podsędek.
Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, strażacy ochotnicy potrzebują długofalowego i kompleksowego wsparcia. – Trudny czas pandemii pokazał, że druhom brakuje środków ochrony osobistej. Naszą reakcją było szybkie przekazanie jednostkom m.in. masek, rękawiczek, płynów dezynfekujących za ponad 7,5 mln zł. Kontynuujemy też nasze programy wsparcia.
Samorząd Mazowsza nie rezygnuje z dotychczasowych form pomocy. Wiceprzewodniczący sejmiku województwa Adam Orliński zaznacza, że w tym roku strażacy otrzymają środki na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych i sprzętu, ale też remonty strażnic. – Mimo pandemii sukcesywnie pomagamy strażakom. Jest to inwestycja w bezpieczeństwo nas wszystkich – dodaje.
Z kolei Marcin Podsędek, wiceprzewodniczący sejmiku województwa tłumaczy, że dofinansowanie było możliwe dzięki uzyskanym oszczędnościom oraz uruchomionej decyzją radnych województwa rezerwie budżetowej.

Źródło i foto: Mazovia.pl

Czytany 54 razy