Festiwal Sielskie Smaki 2019

Etykiety

Festiwal Produktów Regionalnych Sielskie Smaki 2019, który odbył się  w warszawskiej hali Global Expo, ukazał licznie przybyłym zwiedzającym bogactwo i różnorodność żywności wytwarzanej na obszarach wiejskich przez lokalnych wytwórców. Na stoisku samorządu województwa mazowieckiego zaprezentowano oferty 7 wystawców.

Czytaj więcej...
piątek, 19 kwietnia 2019 00:53

Polsko-hiszpańska „bitwa win”

Etykiety

Lubuscy przedsiębiorcy i winiarze przebywali na misji gospodarczej w Madrycie i Toledo. Jednym w głównych punktów była polsko-hiszpańska „bitwa win”. – Była to pierwsza taka prezentacja win polskich w Hiszpanii. Jestem niesamowicie duma z naszych  mieszkańców. Przygotowaliśmy tę prezentację na najwyższym światowym poziomie. Myślę, że nasza wizyta zaowocuje wieloletnią współpracą – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak, która przewodniczyła delegacji.

Czytaj więcej...
czwartek, 18 kwietnia 2019 00:59

Opolska wieś z europejskim kolorytem

Etykiety

Liderzy wiejscy i rolnicy z całego województwa zostali  docenieni przez marszałka województwa opolskiego. Otrzymali Opolskie Gwiazdy Europy za to,  że z powodzeniem wykorzystują udogodnienia i dofinansowania związane z byciem we wspólnocie państw Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...
środa, 17 kwietnia 2019 00:31