Festiwal Śląskie Smaki

Etykiety

W tym roku miłośnicy kuchni regionalnej województwa śląskiego zjadą do Rud koło Raciborza. Czternasta edycja Festiwalu Śląskie Smaki odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca w Parku przy Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym.

Czytaj więcej...
środa, 12 czerwca 2019 00:25

Kulinarna podróż po regionalnych smakach

Etykiety

56 regionalnych produktów kulinarnych znalazło się w finale wojewódzkim 19. edycji ogólnopolskiego Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. W rywalizacji udział wezmą osoby prywatne, koła gospodyń wiejskich oraz członkowie Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie. Konkursowi, który odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca w Parku Miejskim w Kielcach towarzyszyć będą występy finalistów 43. Buskich Spotkań z Folklorem. Do udziału w wydarzeniu zachęcał marszałek Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Województwa Marek Jońca, Sławomir Neugebauer, dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego, Jarosław Machnicki, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach oraz Teresa Wąsik ze Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

Czytaj więcej...
wtorek, 11 czerwca 2019 00:59

Gotowanie i smak łączy regiony

Etykiety

Przedstawiciele województw podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego gotowali  pierogi dla uczestników Dni Bielska Podlaskiego podczas IV Festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”. Pierogi z kaszą gryczaną, boczkiem i cebulą przyrządzał na scenie muszli koncertowej w bielskim parku - wicemarszałek Stanisław Derehajło.

Czytaj więcej...
wtorek, 04 czerwca 2019 00:28