Pyszności na stole i na liście

Kolejne smaki z Pomorza Zachodniego trafiły na Listę Produktów Tradycyjnych. Z wytwórcami nowo wpisanych produktów spotkał się w Szczecinie wicemarszałek Jarosław Rzepa.Tym razem uznanie zyskały pierniczki „Serca kaziukowe”, szynka „Wędzony udziec wieprzowy z Przelewic” oraz miód pitny trójniak Cedyński. Tym samym nasz region ma już 48 produktów na ministerialnej liście. Wczoraj z wytwórcami nowo wpisanych produktów spotkał się w Szczecinie wicemarszałek Jarosław Rzepa i dziennikarze.

Czytaj więcej...
wtorek, 06 marca 2018 00:43

Małopolski Festiwal Smaku zawita pod Tatry

Etykiety

Małopolski Festiwal Smaku - Made in Małopolska odbędzie się w dniach 24-25 lutego w Zakopanem. Przedsmak festiwalu będzie można poczuć już podczas specjalnych degustacji poprzedzających wydarzenie, które odbędą się w dniach: 23 lutego, w godz. 12-16 przy dolnej stacji kolejki na Gubałówkę oraz 24 lutego, w godz. 10-14 przy dolnej stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Jednak prawdziwa eksplozja małopolskich smaków i aromatów będzie czekać na gości festiwalu w weekend, 24-25 lutego na Placu Niepodległości.

Czytaj więcej...
środa, 21 lutego 2018 00:02

Owoce i warzywa z Łódzkiego podbijają świat

Etykiety

Odbywające się w Berlinie targi Fruit Logistica to jedna z największych imprez targowych z sektora owocowo-warzywnego. Ofertę zaprezentowały na nich również firmy z województwa łódzkiego, które zdobywają nowe rynki nie tylko w Europie ale i na całym świecie. Przedsiębiorcom towarzyszyła na targach delegacja radnych wojewódzkich z Markiem Mazurem, przewodniczącym Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Czytaj więcej...
czwartek, 15 lutego 2018 00:49