Warmińsko-Mazurskie. Promocja regionu w czterech krajach Europy

Trwa realizacja projektu „Czas na Warmię i Mazury”. Samorząd województwa jest jedynym z polskich regionów, który otrzymał dofinansowanie w konkursie zorganizowanym przez resort spraw zagranicznych.

dusk 4714815 1920
fot. Pixabay

Internetowa kampania promocyjno-informacyjna jest skierowana do mieszkańców Danii, Francji, Litwy i Niemiec.
We wrześniu promowane były najbardziej znane produkty turystyczne na mapie województwa warmińsko-mazurskiego – m.in. Kanał Elbląski, Wielkie Jeziora Mazurskie czy Szlak Kopernikowski.
Na początku października rozpocznie się drugi etap poświęcony ofercie kulturalnej regionu. Promowane będą najbardziej znane obiekty i wydarzenia – m.in. inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem oraz Szlak Zamków Gotyckich.
Ostatni (listopadowy) etap ma zachęcić turystów z zagranicy do poznania lokalnych smaków i tradycji kulinarnych Warmii i Mazur. Autorom przedsięwzięcia zależy, aby regionalne specjały nie były jedynie smacznym dodatkiem do wrażeń z podróży, ale celem wyjazdu samym w sobie.
Projekt został przygotowany i jest realizowany przez Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie w ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Dyplomacja publiczna 2020 – nowy wymiar”.
Całkowita wartość projektu wynosi prawie 130 tysięcy złotych.

Źródło: Regionalny Portal Informacyjny Wrota Warmii i Mazur

Czytany 77 razy