II Forum Gospodarczego Polonii Świata

Od 4 Września 2017 00:00 do 5 Września 2017 00:00
Utworzone przez Administrator
Kategorie: Zaproszenia
Widziane: 1075

W dniach 4-5 września 2017 r. odbędzie się II Forum Gospodarcze  Polonii Świata, w Teatrze im. L. Sokolskiego w Tarnowie.

Forum Gospodarcze Polonii Świata, to strefa przedsiębiorczości, dialogu, debat oraz internacjonalizacji i integracji środowiska biznesu, którego łączy nie tylko cel ekonomiczny, ale też tożsamość, dziedzictwo, historia, pochodzenie i kultura, a patriotyzm gospodarczy jest misją i dewizą wszystkich uczestników.

Polonia Gospodarcza, to najbardziej wiarygodny i skuteczny ambasador RP w Świecie. Wyrozumiały i zrozumiały partner dla polskich przedsiębiorców, który doskonale wie jak zdobyć lokalny rynek, klienta oraz pozyskać inwestora z kraju jego zamieszkania i pracy. Zna obawy i uprzedzenia polskich przedsiębiorców oraz rozumie ich potrzeby i oczekiwania.  Polonia to promotor, doradca biznesowy i doskonały partner gospodarczy dla polskich firm.

W 2016 roku Forum zgromadziło przedstawicieli biznesu polonijnego z 23 krajów Świata.

W Tarnowie spotkały się polonijne organizacje biznesowe z Europy, Azji, Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej i Południowej oraz krajów byłego bloku WNP.

Liczne spotkania, B2B, panele dyskusyjne oraz imprezy integracyjne sprzyjały w nawiązaniu bezpośrednich kontaktów. W trakcie Forum rozmawiano o współpracy polonijnych izb handlowych z różnych krajów i powołaniu Unii Gospodarczej Polonii Świata. Zadaniem Unii ma być powołanie na bazie struktur organizacji gospodarczych Ośrodki Doradztwa i Promocji, które służyć będą m.in. integracji polskich przedsiębiorców z partnerami zagranicznymi oraz skutecznie działać na rzecz internacjonalizacji polskich firm, w szczególności na rynkach gdzie nasi rodacy osiągnęli już sukces i renomę. Projekt ten jest obecnie w fazie realizacji.

W załączeniu program