Organizacje pozarządowe z Małopolski spotkały się w Krakowie

Etykiety

Setki pracowników III sektora, prezentacje ekspertów, dyskusje i wymiana doświadczeń – wszystko to sprawia, że co roku na Małopolskie Forum Organizacji Pozarządowych przyjeżdżają wszyscy, którym zależy na rozwoju NGO. W tym roku Forum odbyło się już po raz 21. Konferencję otworzyła Anna Pieczarka z zarządu województwa. Jaka przyszłość czeka trzeci sektor? Kto ma szansę na dotację z Funduszu Inicjatyw Społecznych? Jak je potem prawidłowo rozliczyć? – odpowiedzi na te i inne pytania można było znaleźć podczas XXI Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych. Wiedzą dzielili się zaproszeni eksperci Narodowego Instytutu Wolności i serwisu poradnik.ngo.pl.

Czytaj więcej...
piątek, 14 grudnia 2018 00:23

Konsul Generalny Niemiec odwiedził Podkarpacie

Etykiety

Konsul Generalny Niemiec w Krakowie, dr Michael Groß przyjechał z wizytą do Rzeszowa. Konsul spotkał się z marszałkiem województwa podkarpackiego, Władysławem Ortylem, któremu serdecznie pogratulował ponownego wyboru na to stanowisko. Marszałek Ortyl podkreślał bardzo dobrze rozwijającą się współpracę międzyregionalną pomiędzy Podkarpaciem a regionem partnerskim województwa, Krajem Związkowym Saary. W 2019 r. obchodzona będzie 10. rocznica podpisania porozumienia o współpracy z niemieckim partnerem.

Czytaj więcej...
piątek, 14 grudnia 2018 00:19

Minister z marszałkiem o przekopie Mierzei Wiślanej

Etykiety

O przekopie Mierzei Wiślanej i jej strategicznym charakterze dla państwa polskiego mówił minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk podczas spotkania z marszałkiem woj. pomorskiego Mieczysławem Krukiem. Minister Gróbarczyk po spotkaniu powiedział, że wymieniono się opiniami nt. realizacji tej inwestycji i przedyskutowano wzajemne obiekcje.

Czytaj więcej...
piątek, 14 grudnia 2018 00:15