Igrzyska Wolności 2018 „Bitwa o historię”

Etykiety

W Łodzi odbyły się trzydniowe (9-11 listopada) Igrzyska Wolności 2018 „Bitwa o historię”. W otwarciu wziął udział marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. To jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Fundację Liberté. Igrzyska Wolności są spotkaniem ludzi różnych branż, m.in. przedstawicieli świata kultury, biznesu polityki i życia publicznego. W trakcie trzydniowego spotkania w EC1 Łódź - Miasto Kultury prowadzone były wykłady i dyskusje o najważniejszych wyzwaniach przed jakimi stoją obecnie społeczeństwa Zachodu.

Czytaj więcej...
wtorek, 13 listopada 2018 00:38

Małopolska świętowała wolność

Etykiety

Małopolska. Moja wolność – to program, za sprawą którego przez cały rok w  regionie odbywało się mnóstwo wydarzeń związanych ze 100-leciem niepodległości. Dzięki programowi Małopolska. Moja wolność, mieszkańcy całego regionu w ostatnich miesiącach nie tylko poznawali dzieje naszych starań o odzyskanie wolności, ale też dowiadywali się, jak troszczyć się o nią na co dzień. A okazji do tego było co nie miara – wśród ciekawych inicjatyw zorganizowanych w ramach programu warto wymienić m.in. odbywające się w całym województwie Małopolskie Pikniki i Koncerty Wolności. Nie zabrakło również wielu patriotycznych koncertów, ciekawych spektakli czy warsztatów dla najmłodszych. Dzięki wsparciu samorządu województwa zostały one zorganizowane przez instytucje kultury, organizacje pozarządowe i samych mieszkańców.

Czytaj więcej...
wtorek, 13 listopada 2018 00:34

Most im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości otwarty

Od soboty, 10 listopada 2018 r. dojazd na Wyspę Sobieszewska w Gdańsku jest szybszy, wygodniejszy i bezpieczniejszy. Zwodzony most zastąpił starą pontonową przeprawę. Powstały też nowe drogi, ronda i przystanki komunikacji miejskiej. Otwarcie Mostu im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości było jednym z elementów gdańskich i pomorskich obchodów 100-lecia Niepodległej.

Czytaj więcej...
wtorek, 13 listopada 2018 00:28