O markę świętokrzyskiego trójkąta uzdrowiskowego

Etykiety

Busko-Zdrój, Solec-Zdrój oraz Kazimierza Wielka to miejscowości uzdrowiskowe województwa świętokrzyskiego, które łącząc swój potencjał mogą skutecznie konkurować na rynkach zagranicznych. O tym, jak zbudować markę świętokrzyskiego trójkąta uzdrowiskowego, rozmawiano podczas spotkania w Centrum Konferencyjnym Sanatorium Marconi w Busku Zdroju. W konferencji uczestniczył Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Marek Bogusławski, członek zarządu województwa oraz Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego.

Czytaj więcej...
wtorek, 18 czerwca 2019 00:30

Seniorzy z Czech na zamku Piastów śląskich w Brzegu

Etykiety

12 i 13 czerwca br. goszczono na zamku ponad stu pięćdziesięciu seniorów z partnerskiego regionu województwa opolskiego – kraju ołomunieckiego. “Śląski Wawel” odwiedzili uczestnicy obozu leśnego w centrum rekreacyjnym Sigma Lutín w Domašově nad Bystřicí. Spotkanie nawiązywało do zeszłorocznej czerwcowej wizyty setki seniorów z kraju ołomunieckiego na Zamku Moszna.

Czytaj więcej...
wtorek, 18 czerwca 2019 00:25

Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii

Etykiety

Samorząd Mazowsza był gospodarzem XXI Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii. W uroczystym otwarciu udział wziął marszałek Adam Struzik.

Czytaj więcej...
wtorek, 18 czerwca 2019 00:22