Przywracają blask zabytkom

Trwają remonty konserwatorskie, restauratorskie i prace budowlane w zabytkowych obiektach Kujaw i Pomorza. Tegoroczne wsparcie z budżetu województwa oraz Regionalnego Programu Operacyjnego umożliwi realizację 194 zadań. Obecnie trwają prace między innymi w kościołach w Toruniu, Bydgoszczy, Kłóbce (powiat włocławski) i Gniewkowie (powiat inowrocławski).

Czytaj więcej...
poniedziałek, 26 sierpnia 2019 00:50

Małopolska troszczy się o pszczoły

Etykiety

Ochrona naturalnych pszczelich siedlisk, promocja pszczelarstwa oraz edukowanie mieszkańców Małopolski w zakresie ekologii i znaczenia pracy owadów zapylających są głównymi inicjatywami, mogącymi liczyć na wsparcie w II edycji konkursu „Małopolska Pszczoła”.

Czytaj więcej...
poniedziałek, 26 sierpnia 2019 00:46

Nowy most połączy dwa województwa

Etykiety

Trwa budowa mostu na Wiśle w Borusowej, który połączy dwa województwa: małopolskie i świętokrzyskie. Ma on ogromne znaczenie nie tylko dla mieszkańców, ale także dla kierowców korzystających z drogi wojewódzkiej 973. Inwestycja pozwoli znacząco przyspieszyć przejazd od Rzeszowa czy Tarnowa w stronę Warszawy. Ułatwi także dojazd do znanego uzdrowiska Busko-Zdrój. Z kolei dla osób podróżujących od strony świętokrzyskiej przeprawa oznacza wygodne połączenie z autostradą A4 w kierunku Krakowa i strefą aktywności gospodarczej w okolicy Tarnowa.

Czytaj więcej...
poniedziałek, 26 sierpnia 2019 00:41