Nowe elfy na kujawsko-pomorskich torach

Na dworcu Toruń Główny odbyło się przekazanie czterech nowych kolejowych składów elektrycznych typu elf 2, które będą obsługiwać połączenia pasażerskie w regionie. Tabor wyprodukowany w bydgoskich zakładach PESA kupiła spółka Polregio - Przewozy Regionalne. W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej...
wtorek, 20 marca 2018 00:41

Porozumienie dla Papuszy

Etykiety

Gorzów doczekał się Instytutu Papuszy! - Dziś rodzi się bardzo ważny projekt. Udało się porozumieć dzięki uporowi i konsekwencji Stowarzyszenia Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej z liderem Edwardem Dębickim na czele. Mamy Instytut Papuszy. To dowód na to, że my tutaj, w Lubuskiem, budujemy mosty i szanujemy różnorodność  – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas  podpisania porozumienia powołującego Instytut. Interesariuszami, obok samorządu i stowarzyszenia, są też Gorzów i biblioteka wojewódzka.

Czytaj więcej...
wtorek, 20 marca 2018 00:34

Przystanek Modlin

Etykiety

Sytuacja Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o. o. zdominowała posiedzenie prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie mazowieckim. Obradom przewodniczył marszałek Adam Struzik.

Czytaj więcej...
wtorek, 20 marca 2018 00:29