2018 – rok podwójnego jubileuszu

Etykiety

– Ważne, by poczucie bycia Polakami napawało nas dumą i sprawiało autentyczną radość – mówi  Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Czytaj więcej...
czwartek, 13 wrzesień 2018 00:19

WSZYSTKIE JESTEŚCIE SŁABE, czyli dlaczego seksistowska świnia obraża kobiety

Etykiety

Jesteś słaba. Zabiorę ci wszystko - dzieci, przyjaciół, pracę. Będzie już tylko gorzej… Takie komunikaty to start prowadzonej na terenie województwa wielkopolskiego kampanii obrażającej kobiety na przystankach, w telewizji, na stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Kolejny przykład przemocy domowej? Promocja nowego serialu? A może po prostu bezsensowny akt wandalizmu publicznego? Okazuje się, że nie. Słowa te stanowią pierwszy etap kampanii społecznej organizowanej na zlecenie samorządu województwa wielkopolskiego. Jest to początek kampanii, która w odważny sposób stawia tezę: ALKOHOL KOBIETY TRAKTUJE GORZEJ.

Czytaj więcej...
wtorek, 21 sierpnia 2018 17:40

Marszałkowie chcą mieć wpływ na negocjacje z UE

Na zakończenie obrad Konwentu Marszałków w Sulisławiu marszałkowie przyjęli stanowisko w sprawie wykorzystania przez samorządy wojewódzkie unijnych funduszy w ramach polityki spójności. Marszałkowie oczekują, że w przyszłej perspektywie finansowej UE znaczna część odpowiedzialności za realizację polityki spójności w Polsce zostanie powierzona samorządom województw.

Czytaj więcej...
piątek, 29 czerwca 2018 00:00