Mistrzowie w lataniu po lodzie

W Szwecji zakończyły się bojerowe mistrzostwa świata w klasie DN. Po raz kolejny znakomicie spisali się bojerowcy z Warmii i Mazur, którzy zdobyli złoty i srebrny medal na tych zawodach.

82333ia

Tegoroczny światowy czempionat rozgrywano na jeziorze Orsasjoen, bo tylko na tym akwenie panowały odpowiednie warunki atmosferyczne do przeprowadzenia zawodów. Tak się przynajmniej wydawało, bowiem ostatecznie ze względu na brak wiatru lodowi żeglarze rywalizowali tylko przez jeden dzień (rozegrano cztery wyścigi).
Po raz pierwszy ze złotego medalu w najważniejszej imprezie bojerowego środowiska cieszył się Łukasz Zakrzewski z MKŻ Mikołajki. Pierwszego dnia zajmował odpowiednio 2,2,10 oraz 6 pozycję (łącznie 20 punktów). Tym samym wyprzedził multimedalistę mistrzostw świata Karola Jabłońskiego (OKŻ Olsztyn), który plasował się na 26,1,1,1 miejscu (łącznie 29 punktów). Na najniższym stopniu podium stanął Anton Didenko z Rosji.
Piąta pozycja przypadła Wojciechowi Baranowskiemu (MBSW Giżycko), natomiast Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) musiał się zadowolić siódmym miejscem. W pierwszej dziesiątce uplasował się jeszcze Jarosław Radzki z KKS Warmia Olsztyn.
Poza pierwszą dziesiątką znaleźli się inni przedstawiciele Warmii i Mazur: Adam Szczęsny (11, KKS Warmia Olsztyn), Rafał Sielicki (14, MBSW Giżycko), Robert Graczyk (15, MKŻ Mikołajki), Michał Burczyński (17, AZS UWM Olsztyn) oraz Dariusz Kardaś (18, AZS UWM Olsztyn).
Na tym samym akwenie już w najbliższych dniach bojerowcy powalczą o mistrzostwo Starego Kontynentu.

Źródło: www.warmia.mazury.pl
(ski)

Czytany 55 razy