Marszałek Cezary Przybylski laureatem plebiscytu

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, prezydent Lublina Krzysztof Żuk, burmistrz Lędzin Krystyna Wróbel, wójt Szreńska Marek Nitczyński oraz starosta powiatu mrągowskiego Barbara Kuźmicka-Rogala, zostali laureatami organizowanego przez PortalSamorzadowy.pl i Grupę PTWT plebiscytu na Samorządowca Roku 2019. Czytelnicy wybrali także Superradę, w której skład weszła dziesiątka najpopularniejszych radnych z całego Polski. Głosami Czytelników wyłonieni zostali liderzy wśród marszałków województw, prezydentów miast, burmistrzów i wójtów gmin oraz starostów powiatów. Na najlepszych  samorządowców można było głosować do końca grudnia. O tytuł Samorządowca roku 2019 rywalizowali włodarze i radni z całego kraju, reprezentujący gminy, powiaty jak i województwa.

234547o1

- Plebiscyt internetowy organizujemy już od poprzedniej kadencji. Cieszy się on rosnącym, sporym zainteresowaniem. Widać że przypadł do gustu samorządowcom i naszym Czytelnikom - komentuje tegoroczne głosowanie Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu PortalSamorzadowy.pl.
Najlepszy wśród marszałków
W ubiegłorocznej edycji głosowania wśród marszałków województw zwyciężył Adam Struzik (Mazowsze), który jednak tylko nieznacznie wyprzedził wtedy marszałka dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Tym razem to Cezary Przybylski uzyskał największe poparcie i największa liczbę głosów wśród gospodarzy regionów.
Cezary Przybylski działalność samorządową rozpoczął w 1990 r. jako radny i członek zarządu gminy Warta Bolesławiecka. W latach 1994-1998 był delegatem Sejmiku Samorządowego Województwa Legnickiego, w którym kierował Komisją Działań Społecznych. Od 1998 r. radny i wicestarosta powiatu bolesławieckiego. Do 2001 r. sprawował funkcję przewodniczącego Komisji Edukacji Związku Powiatów Polskich oraz pracował w Zespole ds. Edukacji Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Dwukrotnie, w 2006 r. oraz w 2010 r., wybierany starostą powiatu bolesławieckiego. W tym samym okresie był również przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego. Wieloletni członek Komitetu Monitorującego RPO dla Województwa Dolnośląskiego.
W lutym 2014 r. został wybrany na stanowisko marszałka województwa dolnośląskiego. W marcu 2016 r. opuścił PO, współtworząc w sejmiku klub radnych Bezpartyjni Samorządowcy, który w lipcu tego samego roku przekształcił się w Dolnośląski Ruch Samorządowy. W 2018 r. utrzymał mandat radnego wojewódzkiego z listy Bezpartyjnych Samorządowców, a także stanowisko marszałka województwa.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)

Czytany 111 razy