Dodatkowe pieniądze na odnawialne źródła energii

Komisja Europejska zatwierdziła zwiększenie o 164 mln zł nakłady na projekty dotyczące odnawialnych źródeł energii (OZE). W wyniku renegocjacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (RPO WSL) zarząd województwa uzgodnił z Komisją Europejską zwiększenie alokacji przeznaczonej w Programie na dofinansowanie inwestycji w OZE.

- Pozyskaliśmy kolejne fundusze. Wspólnie z wicemarszałkiem Wojciechem Kałużą wynegocjowaliśmy z Komisja Europejską dodatkowe ponad 160 mln zł na budowę instalacji odnawialnych źródeł energii. To potwierdza, że konsekwentnie działamy na rzecz poprawy jakości powietrza w regionie. Na te środki czekają samorządy - skomentował marszałek Jakub Chełstowski.
Dzięki takiej decyzji możliwy był wybór kolejnych 10 projektów z listy rezerwowej. Nowo wybrane projekty – realizowane na terenie 24 gmin - uzyskają wsparcie w wysokości 164 mln zł z EFRR oraz 8,3 mln zł z budżetu państwa. Dotacje otrzymają: Tychy, Bielsko-Biała, Tarnowskie-Góry, Czechowice-Dziedzice, Ogrodzieniec, Rydułtowy, Buczkowice, Ożarowice, Koziegłowy, Kornowac.

Źródło: www.slaskie.pl
(ski)

Czytany 55 razy