Śląskie: 167 tys. uczniów za darmo

167 tys. uczniów z całego kraju skorzystało z oferty darmowych przejazdów pociągami Kolei Śląskich w czasie tegorocznych ferii w woj. śląskim - podały władze województwa. Zainteresowaniem cieszyło się też m.in. zwiedzanie bazy przewoźnika.

34534e4

- 167 tys. dzieci i młodzieży przewieźliśmy w czasie dwutygodniowych ferii, które się skończyły. To jest kolejny wzrost; można powiedzieć w ciągu niecałego roku ponad 300 tys. dzieci i młodzieży skorzystało z takiej oferty organizowanej przez Koleje Śląskie - powiedział marszałek Jakub Chełstowski.
- Tego spodziewaliśmy się, natomiast zaskoczyła nas popularność imprez i wydarzeń dodatkowych, jak na przykład zwiedzanie naszej bazy. To historyczny moment - zaznaczył prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki.
Regionalny samorząd wskazuje, że chodzi o promocję kolei jako bezpiecznego i ekologicznego środka transportu. W ubiegłym roku, w pierwszej edycji organizowanego w ferie zimowe przedsięwzięcia, z bezpłatnych pociągów skorzystało blisko 152 tys. młodych ludzi.

Źródło: www.slaskie.pl
(ski)

Czytany 66 razy