Wkrótce IV Ogólnopolskie Forum Samorządów

W najbliższy piątek i sobotę 14 i 15 lutego – w Centrum Wystawienniczo–Kongresowym odbędzie się po raz czwarty samorządowa debata w ramach Forum Samorządów, a w sobotni wieczór IV Samorządowy Bal Charytatywny, podczas którego zbierane będą pieniądze na zakup nowoczesnego aparatu USG dla Oddziału Onkohematologii Dziecięcej w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie.

1545445ar

- Na forum chcielibyśmy mówić o nowej perspektywie finansowej, która jest przed nami. Zależy nam także, aby powiedzieć o efektywnym sposobie zarządzania w samorządach poprzez działania projektowe – mówił podczas konferencji prasowej marszałek Władysław Ortyl odnosząc się do kwestii tematów poruszanych na forum.
Wśród gości forum obecna będzie Małgorzata Jarosińska-Jedynak – minister Funduszy i Polityki Regionalnej, a także minister Adam Kwiatkowski – przedstawiciel prezydenta RP. - Zaproszenie kierujemy nie tylko do wójtów, burmistrzów, starostów czy prezydentów, ale także do urzędników poszczególnych urzędów samorządowych. Te wyzwania, z którymi zmierzą się samorządowcy w nowej perspektywie są bardzo duże, bo będzie to perspektywa o mniejszym wymiarze finansowym – powiedział Ortyl.
Debaty w ramach forum zostały zaplanowane na piątek 14 lutego, zaś w sobotę 15 lutego będą się odbywać warsztaty z umiejętności projektowych. Forum zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zwieńczeniem Forum będzie IV Samorządowy Bal Charytatywny, który tak jak forum odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego - G2A Arena w Jasionce. Organizatorem Balu jest Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych oraz Fundacja ISKIERKA działająca na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Dochód z Balu zostanie przeznaczony na zakup wysokiej klasy aparatu USG dla Oddziału Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, którego koszt wynosi ok. 350 tys. zł. Obecna na konferencji Justyna Witkoś, koordynator Oddziału Fundacji ISKIERKA w Rzeszowie mówiła o działalności fundacji, a także o tym, dlaczego fundacja planuje taki właśnie zakup:  
Marcin Fijołek, z-ca dyr. Kancelarii Zarządu UMWP podsumował dotychczasowe bale, podczas których zostało łącznie zebranych ponad 155 tys. złotych. Pieniądze te trafiły na potrzeby podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. W tym roku partnerem balu jest Fundacja ISKIERKA, a zbiórka przeznaczona jest na inny cel. Jak powiedział Marcin Fijołek część pieniędzy została już zebrana: - Naszym celem będzie zebranie tej wysokiej kwoty na aparat USG. Możemy już powiedzieć, że znaczna część tych środków została już zebrana. Wiele firm, przedsiębiorców otworzyło swoje portfele i zechciało przekazać spore środki. Zebraliśmy już ponad 200 tys. złotych. Liczymy, że podczas balu uda się zebrać całość tej kwoty – powiedział Marcin Fijołek.
Na aukcję pióro przekazał prezydent Andrzej Duda, będzie również upominek od premiera Mateusza Morawieckiego, obraz autorstwa  Wacława Kochanowicza, vouchery do restauracji, spa itp. a także kombinezon z podpisami najlepszych polskich skoczków narciarskich.

Monika Konopka
Fot. Daniel Kozik
Źródło: www.podkarpackie.pl
(ski)

Czytany 240 razy