Prezydent Francji z wizytą w Krakowie

Emmanuel Macron podczas pierwszego dnia pobytu odbył serię spotkań w Warszawie z polskimi władzami. Najpierw spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, gdzie w obecności przywódców obu państw podpisany został program współpracy polsko-francuskiego partnerstwa strategicznego oraz Deklaracja intencji między rządami Francji i Polski na rzecz wzmocnienia współpracy w obszarze cyberbezpieczeństwa.

4556554454ka

Następnie wraz z premierem Mateuszem Morawieckim prezydent Francji podpisał polsko-francuską deklarację o współpracy w zakresie polityki europejskiej.
Drugi dzień wizyty rozpoczęło uroczyste powitanie prezydenta Francji na płycie lotniska wojskowego w Balicach. W imieniu władz samorządowych prezydenta Emmanuela Macrona powitał marszałek Witold Kozłowski i wicewojewoda Józef Leśniak.
- To zaszczyt móc powitać pana Prezydenta w stolicy naszego województwa. Małopolska, nawet kiedy pada deszcz, jest najpiękniejszym regionem w Polsce. Proszę, żeby pokochał Pan Małopolskę, tak jak my ją kochamy  - powiedział marszałek Witold Kozłowski.
Prezydent Francji zwiedził Zamek Królewski na Wawelu, a następnie wygłosił wykład na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Źródło: www.malopolska.pl
(ski)

Czytany 97 razy