Rozmowy bliskich sąsiadów w Zielonej Górze

Delegacja z Brandenburgii - na czele z Jobstem Hinrichem Uddbelohde, pełnomocnikiem ds. stosunków brandenbursko-polskich i sekretarzem stanu ds. Europy w Ministerstwie Finansów i Europy - odwiedziła Zieloną Górę. Spotkanie w urzędzie marszałkowskim było okazją do rozmów z członkiem zarządu województwa Tadeuszem Jędrzejczakiem. Podczas wizyty ustalono m.in., że lubuskie stoisko pojawi się na obchodach 30. rocznicy zjednoczenia Niemiec, zaplanowanych na październik.

54544455

Strona brandenburska wyraziła zainteresowanie przygotowaniem „Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030” oraz wymianą informacji z lubuskimi ekspertami. Padła propozycja zorganizowania trójstronnego spotkania  Lubuskie-Brandenburgia-Saksonia. Niemiecka wizyta była też szansą, aby podyskutować o jubileuszu współpracy partnerskiej obu regionów.
Sporo miejsca poświęcono niezwykle ważnemu, a właśnie realizowanemu projektowi Oder Velo. Dotyczy on stworzenia sieci szlaków rowerowych na pograniczu. Tadeusz Jędrzejczak zaprosił stronę niemiecką na Festiwal Pol’and’Rock w Kostrzynie n. Odrą, co spotkało się z dużym zainteresowaniem niemieckich gości.

Dariusz Nowak
Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)

Czytany 71 razy