Stal Kraśnik zagra Las Vegas

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem młodych piłkarzy Stali Kraśnik (U-16), którzy za kilka dni wezmą udział w międzynarodowym turnieju w Las Vegas. W spotkaniu z mediami uczestniczyli: marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, prezes Stali Kraśnik Magdalena Czelej oraz trener drużyny Konrad Szmyrgała.

23332323

– Występy najlepszych młodych piłkarzy z województwa lubelskiego to doskonała okazja do promocji regionu poprzez sport dzieci i młodzieży. Trzymamy kciuki i czekamy na dobre wieści z Las Vegas. – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.
Udział drużyny Stali Kraśnik w turnieju w Las Vegas jest efektem współpracy z partnerami ze stanu Nevada i bliskim kontaktom z konsulem honorowym Johnem Petkusem. Dotychczas w ramach współpracy zrealizowano wiele ciekawych i ambitnych przedsięwzięć gospodarczych (np. NLAB Lubelskie – Nevada).
 W turnieju wezmą udział 472 drużyny z 18 krajów oraz 30 stanów USA. Mecze będą rozgrywane na 55. boiskach, w tym na terenie nowo wybudowanego obiektu sportowego w Las Vegas – James Regional Park Complex. Wszystkie drużyny mają zagwarantowane 4 mecze. Dzień przed oficjalnym turniejem Stal Kraśnik rozegra mecz towarzyski z Nową Zelandią.
– Jesteśmy dumni z tego, że będziemy mogli reprezentować Polskę w USA. Postaramy się nie zawieść i pokazać z jak najlepszej strony. – wyjaśnił trener Konrad Szmyrgała.
Organizatorzy pokrywają koszty pobytu drużyny w USA, tzn. koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz transportu na miejscu. Udział w turnieju oraz  pobyt w stanie Nevada będzie bardzo cennym doświadczeniem dla młodych sportowców.
Samorząd województwa przeznaczył na wyjazd zawodników do USA 60 000 zł. Klub zorganizował na ten cel  30 000 zł.

Źródło: www.lubelskie.pl
(ski)

Czytany 78 razy