Czy parlamentarzyści obronią integralność Mazowsza

Marszałek Adam Struzik nie kryje nadziei związanych z pracą na rzecz integralności Mazowsza w parlamencie posłów Piotra Zgorzelskiego i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz senatora Michała Kamińskiego. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział jeszcze we wrześniu podział obecnego województwa mazowieckiego. Adam Struzik liczy, że posłowie z regionu mazowieckiego będący w prezydium Sejmu i Senatu będą w stanie zapobiec takiej decyzji.

242454

-  W tej chwili w parlamencie mamy bardzo silną reprezentację, która może bronić integralności województwa mazowieckiego i nie pozwoli na jego podział. Przypomnę, że wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Michał Kamiński są sygnatariuszami podpisanego porozumienia w obronie integralności Mazowsza -  podkreśla marszałek województwa mazowieckiego.
Wicepremier Jacek Sasin  mówił: - Wydzielenie Warszawy z województwa mazowieckiego jest w programie PiS, mamy tę sprawę przemyślaną i nie będzie problemu, żeby taki projekt ustawy szybko powstał.
- Mieszkańcom miast spoza Warszawy roztacza się wizję raju po odcięciu stolicy. Jaka przyszłość naprawdę ich czeka, gdyby doszło do administracyjnego wyodrębnienia stolicy i powiatów ją okalających? O co w tym wszystkim chodzi, skoro PiS nie przedstawia ani argumentów, ani analiz? Na pewno nie o dobro regionu – komentuje Struzik.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)

Czytany 127 razy