Małopolskie banery wyborcze dostaną drugie życie

Plastikowe banery, które po zakończeniu kampanii wyborczej pozostały w wielu miejscach Małopolski, można przekazać urzędowi marszałkowskiemu w Krakowie. My damy im drugie życie, przerabiając je na torby i plecaki – deklaruje wicemarszałek województwa Tomasz Urynowicz.

- Baner może się rozkładać nawet 400 lat. Dlatego apeluję do wszystkich komitetów wyborczych: nie pozwólmy, aby psuły one krajobraz Małopolski i przyczyniały się do degradacji środowiska - mówił wicemarszałek Urynowicz. Dodał, że banery przyniesione do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zostaną posegregowane i przetworzone na torby i plecaki. Nazwiska i twarze kandydatów nie będą na nich rozpoznawalne.
Torby trafią do mieszkańców regionu podczas konkursów i spotkań organizowanych m.in. przez zespół EkoMałopolska, którego eksperci zajmują się edukacją ekologiczną i przekonywaniem samorządów, że warto walczyć o poprawę stanu środowiska.
Aby przekazać banery należy skontaktować się z Departamentem Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, numer telefonu: 12-29-90-908. Akcja jest bezterminowa i po raz pierwszy jest organizowana na taką skalę. Urząd już wcześniej rozdawał tego typu torby i cieszyły się one dużą popularnością.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)

Czytany 93 razy