Wkrótce nowe połączenia transgraniczne

Podczas wakacji, ruszyły przewozy kolejowe na trasie Muszyna – Poprad, a już niedługo mieszkańcy Podhala oraz turyści będą mogli dojechać autobusami do takich miejscowości jak Zuberec, czy Dolný Kubín na Słowacji. Umowę na obsługę regularnych połączeń autobusowych z prezesem firmy EUROZEBRA sp. z o.o. Peterem Jančovičem podpisał wicemarszałek Łukasz Smółka.

354431lo

Przy przejściu granicznym w Chochołowie wicemarszałek Łukasz Smółka, prezes Zarządu EUROZEBRA sp. z o.o. Peter Jančovič oraz dyrektor Departamentu Infrastruktury Drogowej i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Tomasz Warchoł podpisali umowę pomiędzy województwem małopolskim, a firmą EUROZEBRA sp. z o.o. na obsługę regularnych połączeń autobusowych na linii Bukowina Tatrzańska – Zakopane – Kościelisko – Chochołów – Zuberec - Dolný Kubín.
- Przez wiele lat mówiło się o połączeniach transgranicznych. Dziś, dzięki wsparciu administracji rządowej – wojewoda ogłosił konkurs dotyczący wsparcia połączeń autobusowych, a samorząd województwa złożył wniosek, który został pozytywnie rozpatrzony - po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego spotykamy się z przewoźnikiem, by podpisać umowę na świadczenie usług na tej linii – mówił wicemarszałek Łukasz Smółka, dziękując osobom szczególnie zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia. - To pierwsza linia uruchomiona w ramach funduszu autobusowego i sfinalizowana umową z wykonawcą. Będzie służyć nie tylko mieszkańcom przygranicznych miejscowości ale także turystom, którzy tutaj przybywają korzystać z walorów widokowych i turystycznych tego regionu – dodał przedstawiciel samorządu województwa.
- Ta linia to świetny przykład wspaniałej współpracy partnerów, począwszy od rządu, poprzez samorząd, aż po inicjatywę społeczną. Takich przykładów, zakończonych sukcesem jest bardzo mało. Małopolska jest pierwszym województwem, które będzie miało wojewódzką linię transgraniczną. To jest pionierskie przedsięwzięcie i nowość w Polsce – zaznaczył prezes Peter Jančovič.
Planuje się, że regularne przewozy zostaną uruchomione jeszcze w październiku, po dopełnieniu niezbędnych formalności. Umowa będzie obowiązywać do końca 2020 r.

Biuro Prasowe UMWM/Agenda UMWM w Nowym Sączu
Źródło: www.malopolska.pl
(ski)