Festiwal Podróżników National Geographic na Dolnym Śląsku

11 października rozpoczyna się  trzecia edycja Festiwalu Podróżników National Geographic na Dolnym Śląsku. W ramach Święta Województwa, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Nationaln Geographic Polska zapraszają na 3 dni inspirujących opowieści o podróżach, eksploracji, przełamywaniu własnych barier i wytyczaniu nowych celów. Zaplanowano prelekcje, pokazy filmowe, warsztaty i spacery fotograficzne, nie tylko we Wrocławiu, ale także w Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy.

15444dfggg

W piątek w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędą się inspirujące lekcje i warsztaty. Opowiedzą o superposzukiwaczach przygód i tajnych misjach w europejskich miastach, a także o pingwinach na Antarktyce i botanicznych podróżnikach Swoje warsztaty przeprowadzą zaś Miasto Kłodzko, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia z Wałbrzycha oraz Zamek Książ. Uczniowie podczas sadzenia roślin posłuchają o tajemnicach Kłodzka, wykonają swój wymarzony zamek, a także wezmą udział w warsztatach zdobniczych.
W sobotę i niedzielę zaprezentowane zostaną wspaniałe historie z różnych zakątków świata. Będą to opowieści o drogach na szczyty górskie, ale też takie o kultowej drodze 66, o samotności na pustyni, eksploracji najgłębszych jaskiń czy poszukiwaniu białych niedźwiedzi. Są też pokazy filmowe: we Wrocławiu  - w DCF, w Sali Polonia, oraz w Jeleniej Górze  - w kinie Lot  i w Legnicy - w kinie Piast.

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl
(ski)