Innowacyjna ŁKA

Marszałek Grzegorz Schreiber odebrał na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO nagrodę im. inż. Józefa Nowkuńskiego dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej za „Innowacje w dziedzinie infrastruktury”. W ten sposób wyróżniony został zintegrowany bilet ŁKA i PKS. Targi Kolejowe TRAKO odbywają się po raz 13. i są największymi i najbardziej prestiżowymi targami kolejowymi w Polsce i drugimi w Europie. Miejscem wystawy jest Gdańsk.

94e34980z

ŁKA po raz kolejny jest w gronie wystawców promując swoje dotychczasowe osiągnięcia. Zwiedzający w atrakcyjnej przestrzeni wystawienniczej mogą zapoznać się z jej ofertą oraz wygrać wyjątkowe nagrody.
Regionalny przewoźnik zgłosił do konkursu na innowacje w dziedzinie infrastruktury swój najnowszy produkt - zintegrowany bilet ŁKA i PKS. Przypomnijmy, że został on wprowadzony 1 września, a obejmuje 401 miejscowości, 88 stacji i przystanków obsługiwanych przez ŁKA. Wspólnie z przewoźnikami autobusowymi wyznaczono stacje styku, na których podróżny przesiada się z pociągu do autobusu lub odwrotnie. Z przejazdu, na podstawie biletu zintegrowanego skorzystać może każda osoba, a w przypadku biletu ulgowego dzieci, młodzież oraz studenci. Korzystający z biletu zintegrowanego zyskują nawet 20 procent ceny biletu w porównaniu z tym, co zapłaciliby korzystając z normalnego kursu.

Źródło: www.lodzkie.pl
(ski)

Czytany 116 razy