Wkrótce II Wielkopolski Kongres Gospodarczy

Wielkopolscy samorządowcy i przedsiębiorcy trzymają rękę na pulsie – mimo że wielkopolska gospodarka należy do najsilniejszych w kraju i nie opuszcza jej dobra koniunktura, obserwują jej potencjalne możliwości, wyzwania i zagrożenia. W tym celu od ubiegłego roku organizują Wielkopolski Kongres Gospodarczy. Teraz odbędzie się on w Koninie (23 września) oraz w Poznaniu (25 września).

2335565

Wielkopolski Kongres Gospodarczy to inicjatywa przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Organizują go wspólnie Wielkopolska Rada Trzydziestu, czyli przedstawiciele najważniejszych w regionie organizacji gospodarczych, i samorząd województwa, który ją powołał jako organ doradczo-opiniotwórczy marszałka. W kongresie bierze więc udział szerokie grono osób związanych z życiem gospodarczym regionu i mających na nie wpływ – przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki. Podczas dwóch spotkań – w stolicy Wielkopolski i co roku w innym mieście regionu – dyskutują na temat rozwoju wielkopolskiej gospodarki, a także przygotowują rekomendacje dla samorządu.
Tematykę obrad budują konkretne potrzeby zgłaszane przez wielkopolski biznes. Podczas II WKG wystąpienia i dyskusje zostaną poświęcone działalności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw, edukacji dla gospodarki przyszłości, gospodarce 4.0, procesom migracyjnym i ich wpływowi na rynek pracy oraz transformacji regionu konińskiego.

Źródło: www.umww.pl
(ski)