Najnowsze silniki Toyoty z Jelcza – Laskowic

Zakład Toyoty w Jelczu-Laskowicach rozpoczyna produkcję najnowszej generacji silników. Benzynowe jednostki o pojemności 2.0 litra z Dolnego Śląska trafią do montowni Toyoty na całym świecie. W prezentacji uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

29445485y

Dzięki tej inwestycji polskie zakłady Toyoty stają się kluczowym ośrodkiem produkcji komponentów dla niskoemisyjnych hybrydowych układów napędowych w Europie.
- Ostatnie lata to dynamiczny rozwój gospodarczy Dolnego Śląska, a tym samym powstanie tysięcy nowych miejsc pracy. Nie byłoby to możliwe gdyby nie ogromny potencjał naszego regionu. Mam tu na myśli nie tylko dobre warunki do prowadzenia biznesu, ale także świetnie wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Cieszę się, że z wiedzy naszych fachowców korzystają takie marki jak Toyota. Ta współpraca przynosi wiele korzyści zarówno regionowi, jak i jego mieszkańcom – mówi marszałek Cezary Przybylski.
Innowacyjny silnik charakteryzuje się podwyższoną pojemnością, dużą sprawnością cieplną i efektywną pracą w niższych temperaturach. W efekcie elektryczny pojazd hybrydowy osiąga rewelacyjnie niskie emisje tlenków azotu na poziomie 10% wymagań normy EURO 6. Dzięki tej inwestycji, razem z obecnie realizowanymi projektami, kwota inwestycji w Toyota Motor Manufacturing Poland wzrośnie do blisko 5 miliardów złotych.
Fabryka w Jelczu-Laskowicach zatrudnia ok 1000 osób i prowadzi rekrutację pracowników. Toyota szuka pracowników produkcji – techników oraz pracowników do działów odlewni, obróbki, montażu, logistyki oraz do działu jakości.

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl
(ski)