„Serdeczne Mazowsze”

Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza w najbliższą sobotę, 7 września, do Muzeum Wsi Radomskiej na pierwszy piknik rodzinny z cyklu „Serdeczne Mazowsze”. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży, regionalnej kultury oraz dobrej zabawy. Wstęp wolny!

6556o

– Piknik „Serdeczne Mazowsze” to znakomita okazja, by przekonać się, że nasz region tętni życiem niezależnie od pory roku – zapewnia wicemarszałek Rafał Rajkowski. – Na naszych piknikach każdy znajdzie coś dla siebie, a zwłaszcza najmłodsi. To m.in. udział we wspólnych grach i zabawach, ale także możliwość poznania mazowieckiej kultury. Chcemy pokazać mieszkańcom, że aby ciekawie spędzić czas, wcale nie muszą planować dalekich podróży.
Pierwszą imprezę w ramach cyklu zaplanowano na sobotę, 7 września, w Muzeum Wsi Radomskiej. Początek o godz. 13.00. Jakie atrakcje czekają na uczestników pikniku? Rodziny będą mogły wspólnie skorzystać z gigantycznych gier plenerowych, np. gigabierek czy jengi. Najmłodszym uczestnikom z pewnością przypadną do gustu zabawy z animatorami, takie jak robienie wielkich baniek mydlanych czy malowanie buziek. Zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników mazowieckie instytucje kultury przygotowały quizy i konkursy. Dzięki nim wszyscy będą się nie tylko dobrze bawić, ale też lepiej poznają region. Na uczestników będzie czekać także strefa wypoczynku oraz strefa gastronomiczna z food truckami i saturatorem. Dzień zakończy się pokazem filmu „Dzień czekolady” w kinie plenerowym o godz. 19.00. Ze wszystkich propozycji będzie można korzystać do godziny 20.00. Wstęp wolny.
Zaplanowano pięć pikników „Serdeczne Mazowsze”. Kolejne, po Radomiu, odbędą się w Siedlcach (14 września), Płocku (21 września), Ciechanowie (22 września) i Ostrołęce (28 września).

Źródło: www.mazovia.pl
(ski)

Czytany 122 razy