Potęga kujawsko-pomorskich wioseł

Cztery medale i sześć kwalifikacji olimpijskich dla wioślarzy z Kujaw i Pomorza to bilans mistrzostw świata, w które odbywały się w ubiegłym tygodniu w Linzu. Wczoraj sportowcy odwiedzili Urząd Marszałkowski.

2336554

- Chciałbym serdecznie pogratulować i podziękować wioślarzom z regionu za wasze poświęcenie, determinację i wysiłek, który owocuje wspaniałymi sukcesami. Głęboko wierzę, że to nie koniec osiągnieć i ponownie spotkamy się po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, by cieszyć się z wami z kolejnych sukcesów – powiedział podczas spotkania marszałek Piotr Całbecki.
Medal z najcenniejszego kruszcu zdobyła czwórka bez sternika w składzie Mikołaj Burda (RTW Lotto – Bydgostia), Mateusz Wilangowski (KW Wisła Grudziądz), Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz Wioślarstwo) oraz warszawianin Marcin Brzeziński. Srebro przypadło sportowym stypendystkom marszałka z czwórki podwójnej kobiet: Marcie Wieliczko (KW Wisła Grudziądz) i Katarzynie Zillmann (AZS UMK Energa Toruń), które płynęły z Agnieszką Kobus – Zawojską i Marią Springwald. Zawodniczki po ciężko stoczonym boju z rywalkami z Holandii, oddały zwycięstwo tylko wioślarkom z Chin.
Tytuł wicemistrza zdobył również w czwórce podwójnej stypendysta Fabian Barański (złoty medalista Mistrzostw Europy w wioślarstwie w Lucernie). Zawodnik WTW Włocławek płynął wraz z Dominiką Czają, Szymonem Pośnikiem i Wiktorem Chablem. Czwarty, brązowy medal zdobyli w dwójce podwójnej Mateusz Biskup z RTW Lotto Bydgostia oraz stypendysta marszałka Mirosław Ziętarski z AZS UMK Toruń.
Ze sportowcami spotkali się marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałkowie Zbigniew Ostrowski i Dariusz Kurzawa, członek zarządu Aneta Jędrzejewska i radna województwa Małgorzata Taranowicz.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl
(ski)

Czytany 111 razy