Królowa Sportu wraca na Stadion Śląski

14 września na Stadionie Śląskim wystąpią gwiazdy światowej lekkoatletyki. W konferencji zapowiadającej 10. jubileuszową edycję LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski. Jedna z największych imprez lekkoatletycznych w Polsce zagości na Stadionie Śląskim już po raz drugi. W ostatniej edycji wydarzenia na trybunach zasiadło 40 tys. kibiców.

54433ie

- Jesteśmy konsekwentni w przygotowywaniu wydarzeń umacniających markę Stadionu Śląskiego na sportowej oraz kulturalnej mapie Polski. Doskonałym przykładem jest przyznanie nam organizacji Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Sztafet w 2021 roku. Warto także wspomnieć o zorganizowanej tu kilka dni temu Rapsodii Śląskiej w rocznicę Powstań Śląskich. Narodowy Stadion Lekkoatletyczny to już gotowa formuła dla tego obiektu i pokazujemy, że nasza strategia przynosi sukcesy, a ten obiekt żyje wydarzeniami z różnych sfer życia. Memoriał Kamili Skolimowskiej to jedna z najważniejszych imprez sportowych roku i dołożymy wszelkich starań, żeby była jeszcze lepsza, a tysiące kibiców z pewnością dodadzą skrzydeł naszym reprezentantom – mówił Chełstowski.
Od 2009 roku impreza poświęcona pamięci polskiej mistrzyni olimpijskiej przeszła drogę od kameralnego spotkania sportowych przyjaciół Kamili Skolimowskiej do prestiżowego mityngu. Organizatorzy zapewniają o udziale najlepszych polskich lekkoatletów oraz gwiazd światowej lekkoatletyki, wśród których znajdą się m.in. Mariya Lasitskene, Thomas Walsh, Andrius Gudzius, Robert Harting, czy Allyson Felix.
Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się w sobotę 14 września. Początek sportowej rywalizacji zaplanowano na godzinę 16.00. Wstęp na trybuny bezpłatny.

Źródło: www.slaskie.pl
(ski)

Czytany 120 razy