Tysiące pielgrzymów, krzyży oraz intencji na Górze Grabarce

To jedno z najważniejszych głównych świąt prawosławnych. Co roku na świętą Górę Grabarkę w woj.podlaskiem podążają pielgrzymi z kraju i zagranicy. W tegorocznych uroczystościach 19 sierpnia zarząd województwa reprezentował marszałek Artur Kosicki.

43454432s

Uroczystościom przy ołtarzu przewodniczył zwierzchnik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego (PAKP) metropolita Sawa, w asyście hierarchów z kraju i zagranicy. Wśród gości są także przedstawiciele parlamentu RP i podlaskich samorządów wszystkich szczebli. List od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego skierowany do uczestników uroczystości odczytał Dariusz Piontkowski - minister edukacji narodowej.
Na świętą Górę w tym roku przybyło wiele tysięcy pielgrzymów. Jak szacuje podlaska policja w ciągu ostatnich dwóch dni (od 17 do 19 sierpnia br.) to miejsce odwiedziło ok.10 -12 tys. pielgrzymów i wiernych.
W roku 2013 monaster na św. Górze Grabarce został uznany za wyjątkowe miejsce w regionie i zdobył laur „Podlaskiej Marki” w konkursie organizowanym przez samorząd województwa podlaskiego.

Źródło: www.wrotapodlasia.pl
(ski)

Czytany 110 razy