Wydrukuj tę stronę

Przedszkolaki ze wsparciem opieki przedszkolnej

W województwie opolskim z unijnych projektów wsparcia opieki przedszkolnej skorzystało około 16 tysięcy kilkulatków. Placówki i samorządy realizujące takie projekty, otrzymały tytuł "Opolska Akademia Przedszkolaka". Wszystkie konkursy to kwota 37 milionów złotych, a do tej pory wybrano do dofinansowania 48 projektów.

9873546ol

W Kędzierzynie-Koźlu skupiono się na wsparciu jakości kształcenia dzieci przedszkolnych z niepełnosprawnościami i dysfunkcjami. Z projektu skorzystało już prawie 2 tysiące dzieci. Klubu dziecięcy z Głubczyc, dzięki unijnym projektom, przyjął ponad 100 dzieci.
Jak przyznaje marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, ważne jest, aby pieniądze Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) w efektywny sposób trafiły na wsparcie mieszkańców, w tym przedszkolaków, dzieci w żłobkach czy osób objętych pieczą zastępczą. - Cieszy mnie, że  projekty były realizowane praktycznie w każdym powiecie - mówi Buła.
Wicemarszałek Roman Kolek podkreśla, że ważna jest jakość opieki oraz jej społeczny wymiar. – W województwie opolskim mamy jeden z lepszych wskaźników opieki nad dziećmi. Mam nadzieję, że to nowe pokolenie, które dzięki dodatkowym zajęciom przy zaangażowaniu wykwalifikowanej kadry zdobywa nowe umiejętności, będzie w przyszłości realizowało się w społeczeństwie - mówi Kolek.
Irena Gołdyn, dyrektor niepublicznego przedszkola i klubu dziecięcego "Piccolino" z Głubczyc przyznaje, że dzięki unijnym projektom placówka się rozwinęła. Chętnych przyciąga baza dydaktyczna, wykwalifikowana kadra i oferta zajęć dodatkowych. Z kolei w Kędzierzynie-Koźlu skupiono się na wsparciu jakości kształcenia dzieci przedszkolnych z niepełnosprawnościami i dysfunkcjami.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)

Czytany 112 razy

Artykuły powiązane