Wydrukuj tę stronę

Poproszę skrzynię wiannę z posagiem

Ideą corocznego konkursu jest pozyskanie regionalnej pamiątki, kojarzącej się z walorami województwa warmińsko-mazurskiego oraz symbolizującej jego kulturę, tradycję i zwyczaje.

89987745ia

- Bardzo trudno jest stworzyć pamiątkę, która jednoznacznie odzwierciedla charakter naszego wielokulturowego regionu - mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. - Zależy nam na zwiększeniu roli mieszkańców i wykorzystaniu ich potencjału, by uchronić pozostałości bogatej przeszłości tych ziem. Pamiątka jest ważnym elementem promocji regionu, kreuje jego pozytywny wizerunek oraz popularyzuje tutejsze atrakcje. Dla turystów stanowi cenną pamiątkę z pobytu, przywołuje wspomnienia i zachęca do ponownego odwiedzenia.
Wśród przesłanych prac znalazły się m.in. rzeźby, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne czy wytwory rękodzieła artystycznego. W skład komisji konkursowej oceniającej poszczególne prace wchodzili przedstawiciele: zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie, Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie, Instytutu Północnego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Departamentu Koordynacji Promocji oraz Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Wszystkie prace będzie można obejrzeć na wystawie, która potrwa od 1 do 31 października 2019 roku w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.
Wyniki konkursu w 2019 roku:
1. I miejsce „Skrzynia wianna z posagiem”, autor Eleonora Toś, Kaflarnia Warmińska,
2. II miejsce „Pieczątki”, autor Katarzyna Nachman,
3. III miejsce (dwa równorzędne)
- „Czas na Warmię i Mazury” – zegary, autor Eleonora Toś, Kaflarnia Warmińska,
- „Fejna Brosza” - autor Natalia Łuczyńska.

Źródło: www.warmia.mazury.pl
(ski)

Czytany 89 razy

Artykuły powiązane