Wydrukuj tę stronę

Konsul honorowy RP w Las Vegas odwiedził Lubelskie

Gościem wicemarszałka województwa lubelskiego Dariusza Stefaniuka był konsul honorowy RP w Las Vegas John Petkus. Głównym celem spotkania były rozmowy na temat kolejnych możliwości współpracy Lubelskiego z partnerami z USA, w tym głównie z Nevady.

54345i6e

Jednym z elementów współpracy gospodarczej jest program NLAB Nevada -Lubelskie Acceleration Bridge. Podczas czerwcowej wizyty w USA, w obecności prezydenta RP, Lubelskie podpisało list intencyjny ze stanem Nevada o uruchomieniu kolejnej edycji programu akceleracji przedsiębiorstw. To pierwszy w Europie, program realizowany we współpracy z Biurem Gubernatora Nevady ds. Rozwoju Gospodarczego. Wkrótce ogłoszone zostaną warunki udziału w projekcie skierowanym do przedsiębiorców z Lubelszczyzny, którzy chcieliby wyjechać do Nevady i wziąć udział w autorskim programie. Dzięki poprzedniej edycji programu 5 start-upów z Lubelszczyzny weszło z sukcesem na rynek amerykański i rozpoczęło lub wkrótce rozpocznie  działalność w Nevadzie.
Partnerzy z USA zaproponowali również wsparcie dla większych firm (nie tylko start-upów) w dystrybucji ich produktów w USA lub w założeniu tam firmy. W ramach wizyty konsula w Lublinie odbyły się już pierwsze rozmowy z wybranymi spółkami, co świadczy o poważnym zainteresowaniu firm z Lubelszczyzny ekspansją za oceanem. W trakcie rozmów konsul podkreślił, że Nevada jest dla partnerów z Lubelskiego doskonałym punktem wyjścia również na pozostałe regiony USA. W październiku br. Urząd Marszałkowski zorganizuje spotkanie dla przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z USA, podczas którego będą obecni partnerzy z Nevady.
Konsul zaproponował również udział młodzieżowej drużyny piłkarskiej w międzynarodowym turnieju piłki nożnej w Las Vegas (luty 2020 r.).

Źródło: www.lubelskie.pl
(ski)

Czytany 83 razy

Artykuły powiązane