Wydrukuj tę stronę

Najlepsi lekkoatleci Europy rywalizują w Bydgoszczy

Dwanaście najlepszych europejskich lekkoatletycznych reprezentacji wystąpi podczas Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 9-11 sierpnia na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. Otwarcie imprezy nastąpiło wczoraj na Starym Rynku w Bydgoszczy. Organizację wydarzenia, które jest najważniejszym punktem obchodów stulecia powstania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, wspiera samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

56444m

- Bydgoszcz i stadion Zawiszy to wyjątkowe miejsca dla polskiej lekkiej atletyki. Cieszymy się, że to właśnie na Kujawach i Pomorzu zostanie rozegrana najważniejsza tegoroczna impreza lekkoatletyczna w Europie, która uświetni stulecie królowej sportu na Kujawach i Pomorzu – mówi marszałek Piotr Całbecki.
W Bydgoszczy swoich reprezentantów mają Polska, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Ukraina, Włochy, Czechy, Grecja, Szwecja, Finlandia i Szwajcaria. Zawodnicy rywalizują w dwudziestu punktowanych konkurencjach zarówno wśród kobiet i mężczyzn. Do wyników Drużynowych Mistrzostw Europy zaliczane są biegi na 100, 200, 400, 800, 1500, 3000 i 5000 metrów, 100 (110 w przypadku mężczyzn) i 400 metrów przez płotki, 3000 metrów z przeszkodami, sztafetach 4x100 i 4x400 metrów oraz pchnięciu kulą, rzutach dyskiem, młotem i oszczepem, skoku o tyczce, w dal i wzwyż, a także trójskoku. Ponadto, na koniec zmagań pierwszego dnia, kibice zobaczą rywalizację sztafet mieszanych 4x400 metrów, która nie będzie wliczała się do punktacji. Ambasadorami imprezy są reprezentanci Polski związani z Bydgoszczą: Iga Baumgart-Witan, Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski.
Rok 2019 jest ustanowionym przez sejmik województwa Rokiem Lekkoatletyki na Kujawach i Pomorzu.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w  Toruniu
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl
(ski)

Czytany 135 razy

Artykuły powiązane