Wydrukuj tę stronę

Brawurowe szarże husarskie w Gniewie

Około 400 rekonstruktorów z kraju i zagranicy przyjedzie na jedną z największych w Polsce plenerowych imprez historycznych. Od piątku do niedzieli, 9-11 sierpnia 2019 r. na łąkach nadwiślańskich w Gniewie trwać będzie festiwal „Vivat Vasa!", a na rynku zorganizowany zostanie Festyn Staromiejski „Vivat Gniew!". Wstęp wolny.

87899543ie

Głównym wydarzeniem festiwalu „Vivat Vasa!" będzie widowisko historyczno-batalistyczne Bitwa pod Gniewem 1626, które rozegra się na łąkach u stóp gniewskiego zamku. Wezmą w nim udział grupy rekonstruktorów historycznych z Polski, Czech, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Francji i USA w liczbie około 400 żołnierzy, w tym 50 kawalerzystów. Na polu bitwy naprzeciw siebie staną polskie chorągwie husarskie i szwedzka rajtaria.
Miłośnicy historii i podróży w czasie będą też mieli okazję do podziwiania musztry i ćwiczeń wojskowych, pojedynków, zabaw obozowych, wspólnych tańców i muzykowania. Ponadto w ramach Festynu Staromiejskiego „Vivat Gniew!" rewitalizowany rynek Starego Miasta tętnić będzie jarmarcznym życiem. Będzie tam można kupić m.in. tradycyjne jedzenie i rękodzieło.

Źródło: www.pomorskie.eu
(ski)

Czytany 133 razy

Artykuły powiązane