Festiwal Filmów Karpackich – propozycja na weekend

Za niespełna miesiąc w Bieszczadach, po raz trzeci spotkają się znawcy dobrego filmu i gór. Blisko 20 tytułów w repertuarze, kino plenerowe, spotkania z twórcami i warsztaty filmowe to niektóre atrakcje tegorocznego Festiwalu Filmów Karpackich, który odbędzie się 23-25 sierpnia. Wstęp jest bezpłatny.

23232456c

W tym roku sercem festiwalu będzie Polańczyk, gdzie zaplanowano wieczorne projekcje plenerowe w Amfiteatrze oraz kameralne popołudniowe seanse i rozmowy z twórcami w Hotelu Skalnym. Filmy wyświetlane będą również w wyjątkowych wnętrzach Regionalnego Centrum Kultury w Myczkowie (budynek Muzeum Kultury Bojków) i na stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Majdanie - tam filmy będzie można oglądać w specjalnie przygotowanych, klimatycznych wagonikach, które świetnie sprawdziły się podczas poprzednich dwóch edycji festiwalu.
Podczas  Festiwalu zaprezentowane zostaną filmy fabularne, dokumentalne i seriale. Mocnym punktem będą spotkania z twórcami prezentowanych produkcji. Atrakcję stanowią także warsztaty filmowe i makijażu scenicznego, na które organizatorzy zapraszają do Hotelu Skalnego w Polańczyku oraz otwarte warsztaty garncarskie i pokaz dawnych urządzeń rolniczych w Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie.
Organizatorem imprezy jest województwo podkarpackie, a przygotowaniem festiwalu zajmuje się Stowarzyszenie Form Różnych. Inicjatywa została objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Źródło: www.podkarpackie.pl
(ski)