Bioróżnorodność za 16 mln zł

Blisko 16 mln złotych przeznaczył zarząd województwa opolskiego na projekty związane z ochroną różnorodności biologicznej regionu - poinformowała rzecznik marszałka województwa opolskiego Violetta Ruszczewska.

W ramach zakończonego naboru dziewięć podmiotów otrzyma w sumie 15 milionów 994 tysiące złotych na projekty związane z ochroną bioróżnorodności. To m.in. pieniądze na ochronę zagrożonych gatunków, rozbudowę infrastruktury dla ochrony bioróżnorodności czy edukację ekologiczną w całym regionie. Pieniądze trafią m.in. do gmin Kędzierzyn-Koźle, Olesno, Nysa, Gogolin, Popielów, Lewin Brzeski i Opole.
Pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego pieniądze zostaną wydane zarówno na projekty inwestycyjne, jak i edukacyjne. W rozstrzygniętym naborze jednym z projektów jest np. projekt Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych, realizowany wspólnie z gminami Leśnica i Pokój. Zakłada on m.in. wdrożenie systemu gromadzenia i udostępniania danych przyrodniczych w oparciu o technologię GIS.
Jak zaznacza urząd marszałkowski, w sierpniu na kolejne projekty dotyczące ochrony bioróżnorodności czeka dodatkowe 11 milionów złotych. Dofinansowanie można uzyskać na realizację przedsięwzięć związanych m.in. z ochroną gatunków zagrożonych, ochroną i odbudową zagrożonych siedlisk przyrodniczych, tworzeniem centrów ochrony różnorodności biologicznej, opracowaniem programów ochrony dla parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)

Czytany 115 razy