Stacja Lubuskie w rytmie hip-hop

Taniec w rytmie hip-hop, do tego dobra atmosfera i fantastyczna zabawa. W Lubuskiej Strefie na Pol’and’Rock Festival marszałek Elżbieta Anna Polak zatańczyła układ przygotowany przez cenionego choreografa Filipa Czeszyka. Taniec jest elementem współpracy woj. lubuskiego z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Marszałek wystawiła taniec na aukcję WOŚP, a licytację wygrał Patryk Lewicki z Sulęcina.

2335532ie

- U nas rock and roll czuje się najlepiej, a Lubuszanie są najbardziej aktywni fizycznie w Polsce. Cieszę się, że możemy wspólnie zatańczyć. Cel aukcji jest bardzo ważny, a ja wspieram fundację Jurka Owsiaka, z którą współpracujemy od lat – podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak.
Filip Czeszyk, który ułożył choreografię do tego tańca, podkreślał, że w Lubuskiej Strefie czuć wolność, tolerancję i szacunek do drugiego człowieka. Dodał, że taniec jest idealnym sposobem na promowanie tych wartości. – Wszyscy wiedzą, że Lubuszanie są tolerancyjni. Do tego każdy kto odwiedza Lubuska Strefę jest uśmiechnięty i może cieszyć się swobodą. Za to kocham ten region. Wiem, że Pani marszałek uwielbia rock and roll, ale zdecydowałem się na mały eksperyment. Zaproponowałem hip-hop, bo street dance jest głosem ulicy i wolności – tłumaczył Czeszyk.
Lubuskie na aukcji Allegro Charytatywni wystawiło także podwójne zaproszenie na festiwal Muzyka w Raju, który już po raz 17. odbędzie się w magicznym i rajskim Paradyżu. Do zaproszenia, wraz z organizatorem festiwalu Fundacją Muzyki Dawnej Canor, dołączone zostały unikatowe płyty.

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)

Czytany 129 razy