Grechuta Festival zagra po raz piąty

To nie tylko wspomnienie wielkiego artysty, ale przede wszystkim jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych Pomorza Zachodniego. Tegoroczna edycja Grechuta Festival odbędzie się 6 - 10 sierpnia b.r. w Świnoujściu.

35252425m

W programie tegorocznej imprezy królować będzie muzyka Marka Grechuty w rozmaitych aranżacjach młodych artystów. Wśród zaproszonych gości są m.in. Sound ‚N’ Grace, Kamil Bednarek, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Hanna Banaszak, Maciej Lipina, Alicja Majewska, Jacek Wójcicki, Ewa Uryga, Tomasz Szymuś, Kapela Maliszów, Marta Honzatko, Barbara Lubos, Sylwia Różycka i inni.
- Bardzo się cieszę, że po raz piąty ten festiwal zagości w Świnoujściu. Wspieramy go od początku. Cieszę się, że  podjęliśmy się też  wybudowania przepięknego zadaszenia nad amfiteatrem, który dziś nosi właśnie imię Marka Grechuty. Jest to jedna z najpiękniejszych scen letnich w Polsce i możemy zupełnie spokojnie, niezależnie od pogody czekać na to fantastyczne wydarzenie – podkreślał marszałek Olgierd Geblewicz.
 Festiwal rozpocznie się konkursem na interpretację piosenek wybitnego artysty. Stanowi to nawiązanie do sukcesu Grechuty na Festiwalu FAMA. W kolejnych dniach odbędzie się również Markowa Gala oraz Poeci Piosenki – Antydyskoteka. Zwieńczeniem tej wyjątkowej imprezy będzie Tribute to Zbigniew Wodecki czyli multimedialny koncert poświęcony pamięci Zbigniewa Wodeckiego, który razem z Grechutą i innymi artystami założył zespół Anawa.
5. Grechuta Festiwal wspierany jest ze  środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Źródło: www.wzp.pl
(ski)

Czytany 134 razy