Zdolni z Pomorza pod żaglami

W Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku 40 najzdolniejszych uczniów z województwa pomorskiego zaczęło tygodniowy obóz naukowy. Od poniedziałku 29 lipca 2019 roku młodzi ludzie pogłębiają wiedzę, zdobywają doświadczenia, nawiązują przyjaźnie i regenerują siły przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. Łącznie w obozach weźmie udział 120 uczniów. Zorganizowanie obozu dla młodzieży jest możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu.

54859999 3 d

– Zaproszenie na obóz to duże wyróżnienie – mówi Józef Sarnowski, członek zarządu województwa. – W tej formie wypoczynku weźmie bowiem udział jedynie 6 proc. spośród ok. 2000 uczniów objętych wsparciem w ramach Zdolnych z Pomorza. By zakwalifikować się na jeden z trzech turnusów, młodzi ludzie musieli wykazać się dużą aktywnością w projekcie. Wśród wyróżnionych znajdują się laureaci oraz finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych, a także osoby, które uzyskały dobre wyniki w Konkursie Projektów i w Pomorskiej Lidze Zadaniowej – tłumaczy Sarnowski.
Pierwsza 40-osobowa grupa uczniów przyjechała do Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS w Górkach Zachodnich Gdańsku w poniedziałek 29 lipca 2019 roku. Kolejne turnusy zaczną się 5 i 12 sierpnia 2019 roku.
Zdolni z Pomorza to nowatorskie przedsięwzięcie strategiczne samorządu województwa, realizowane we współpracy z powiatami i pomorskimi uczelniami, a finansowane ze środków RPO WP 2014-2020.

Źródło:www.pomorskie.eu
(ski)

Czytany 153 razy