Razem dla Parku Śląskiego

Jutro w Parku Śląskim zorganizowana zostanie ekologiczno-edukacyjna akcja sadzenia 1327 drzew. Inicjatywa marszałka Jakuba Chełstowskiego jest odpowiedzią na planowaną wycinkę drzew w sąsiedztwie Parku Śląskiego.

5487911df d

-Troszczymy się o „Zielone Płuca Śląska”. Podejmujemy wiele zadań, aby modernizować Park i zachować to dziedzictwo dla przyszłych pokoleń" – powiedział marszałek Jakub Chełstowski – Park jest naszym wspólnym dobrem dlatego powołałem społeczników do Rady Społecznej ds. Parku. Zaprosiłem samorządowców, naukowców i deweloperów do szerokiej dyskusji w ramach Okrągłego Stołu dla Parku Śląskiego. Musimy mieć świadomość jakie zagrożenia mogą negatywnie przełożyć się na tę oazę zieleni w sercu aglomeracji.
Drzewa będą sadzone w kilku miejscach w Parku Śląskim. Początek akcji planowany jest na godzinę 10.00 przy Alejach Harcerskich (altany grillowe). Kolejne miejsca, w których wszyscy zainteresowani mieszkańcy będą mogli posadzić drzewa znajdują się przy Alei Klonowej, Alei Gwiazd (powyżej tanecznych kręgów), Alei Spacerowej i Alei Sportowej.
Akcje organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego we współpracy z Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych, Parkiem Śląskim, Stadionem Śląskim, Śląskim ZOO i Górnośląskim Parkiem Etnograficznym.

Źródło:www.slaskie.pl
(ski)

Czytany 121 razy