Z dbałością o wygodę pacjentek

129 łóżek wraz z szafkami przyłóżkowymi dla dorosłych pacjentek oraz 1 łóżeczko dla starszego noworodka, to nowe wyposażenie szpitala wchodzącego w skład Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Zakupy inwestycyjne o łącznej wartości ponad 670 tys. zł zostały dofinansowane przez  samorząd regionu  w wysokości blisko 410 tys. zł.

7434skie

– Zarząd województwa podjął decyzję o przekazaniu tych pieniędzy szpitalowi, bo zależy nam na tym, żeby zapewnić pacjentkom jak najbardziej komfortowe warunki przebywania w szpitalu – mówi wicemarszałek Roman Kolek. – To jeden z elementów naszej dbałości o jak najlepszą opiekę nad matką i dzieckiem w regionie. Przypomnę, że nasze województwo otrzymało nagrodę w konkursie „Zdrowy samorząd” właśnie dlatego, że docenione zostały nasze działania w tej dziedzinie. To zobowiązuje.
– Wymiana łóżek w całym szpitalu to ważna inwestycja, bezpośrednio wpływająca na komfort pacjentek podczas hospitalizacji. Dziękujemy samorządowi za dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Wszystkie łóżka zostały wymienione na nowocześniejsze i wygodniejsze.  Zdecydowanie poprawiły  warunki pobytu pacjentek, gdyż są dostosowane do ich potrzeb  – dodaje Edward Puchała, dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.
Łóżka kupione do wszystkich oddziałów szpitala wymieniane były stopniowo, etapami. Teraz są już we wszystkich salach.

IS
Źródło: www.opolskie.pl
(ski)

Czytany 115 razy