Igrzyska Europejskie ze wsparciem rządu

Rząd wesprze organizację Igrzysk Europejskich – zapowiedział wicepremier Jacek Sasin podczas konferencji władz województwa małopolskiego i miasta dotyczącej organizacji igrzysk.

53453p45ol

- Deklarujemy wsparcie przy organizacji Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce. Traktujemy to wydarzenie jako ogólnopolskie przedsięwzięcie. Samorządy mają nasze pełne poparcie - powiedział wicepremier Jacek Sasin, przewodniczący stałego komitetu rady ministrów.
 Sasin zaznaczył, że na początek konieczne jest określenie wymiaru igrzysk europejskich m.in. ustalenie listy rozgrywanych dyscyplin, a w ślad za tym pójdą decyzje dotyczące inwestycji, kwestii organizacyjnych i finansowych. Dodał, że Kraków i Małopolska są wizytówką Polski i warto je pokazać nie tylko uczestnikom igrzysk, ale także kibicom.
- Małopolska od początku była zainteresowana organizacją Igrzysk Europejskich. Mam nadzieję, że deklaracje Pana Premiera Jacka Sasina i Pana Ministra Witolda Bańki rozwieją wiele wątpliwości związanych z przedsięwzięciem. Wsparcie rządu jest dla nas bardzo cenne - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.
Gospodarz regionu przypomniał, że inicjatywę wspólnego zorganizowania Igrzysk Europejskich przez Małopolskę i Kraków poparły jednogłośnie 52 narodowe komitety olimpijskie, a samorządy z Małopolski już dziś deklarują swoje wsparcie.
- Wiele samorządów w Małopolsce chce włączyć się w organizację Igrzysk Europejskich. Wykorzystajmy tę szansę - dodał Kozłowski.
W podobnym tonie o igrzyskach wypowiedział się Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, który podkreślił że zarówno region jak i miasto są przygotowane do organizacji imprez tej rangi.
Rolę gospodarza igrzysk europejskich Krakowowi i Małopolsce przyznano 22 czerwca tego roku w Mińsku, a za tą kandydaturą jednogłośnie opowiedziały się narodowe komitety zrzeszone w Stowarzyszeniu Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC).

Źródło: www.malopolska.pl
(ski)

Czytany 111 razy