Marszałkowie debatują w Olsztynie

Podczas kolejnego Konwentu Marszałków Województw RP jak zawsze pojawią się tematy ważne dla samorządowej Polski. Rozmowy odbędą się w piątek (12 lipca). W Olsztynie zaplanowano debatę o turystyce, nowej perspektywie finansowej UE, ekologii i ekonomii społecznej.

233341456ia

Debatę  podzielono na kilka bloków tematycznych. W pierwszym samorządowcy pochylą się m.in. nad tematem innowacyjnych rozwiązań w turystyce. Eksperci zaprezentują, jak wykorzystać nowe zdobycze technologii, aby przyciągnąć turystów. W tym panelu przedstawione zostaną również dobre praktyki w zakresie partnerstwa i rozwoju małych miast.
Równie istotne tematy zaplanowano w drugim panelu. W tym przypadku organizatorzy w program wpisali dyskusję o nowej perspektywie UE na lata 2021-2027. Będzie ona dotyczyła np. aktualnej sytuacji w negocjacjach, czy też nowych aktów prawnych i budżetu. Uzupełnienie drugiej części stanowi wykład o energooszczędności budynków użyteczności publicznej oraz komunalnej.
W trzecim panelu zaplanowano tylko jeden, ale za to obszerny temat. Marszałkowie porozmawiają o ekonomii społecznej. Chodzi o wykorzystanie jej jako elementu rozwoju społeczno-gospodarczego. Część merytoryczna Konwentu zakończy się przyjęciem wypracowanych wcześniej stanowisk. 13 lipca uczestnicy Konwentu wezmą udział w Apelu Grunwaldzkim na wzgórzu pomnikowym oraz w inscenizacji bitwy pod Grunwaldem.

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)

Czytany 116 razy