Subregionalna Trasa Rowerowa w Pomorskiem

Trzydziestu samorządowców z województwa pomorskiego podpisało list intencyjny w sprawie współpracy podczas realizacji, promocji i utrzymania Subregionalnej Trasy Rowerowej. Ma być to szlak rowerowy, biegnący w centralnej części województwa pomorskiego, który wkomponuje się w planowaną międzynarodową trasę wiodącą z Berlina do Tallina.

8878998771

Nowa trasa rowerowa obejmować będzie południowe Kaszuby, Kociewie, Powiśle i Żuławy. Do końca roku przygotowana ma zostać analiza finansowa tego przedsięwzięcia. Projekt powstał na zlecenie województwa pomorskiego.
- Trasa prowadzić będzie w dużej części dawnymi nasypami kolejowymi, co z pewnością wpłynie na jej walory krajobrazowe - mówi Michał Bieliński z Departamentu Turystki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. - Dużym atutem jest to, że przebieg obejmuje aż cztery pomorskie subregiony: Kaszuby, Kociewie, Żuławy i Powiśle. Zatem rowerzyści przemierzając całość szlaku będą mogli doświadczyć tej różnorodności kulturowej i krajobrazowej naszego województwa. Liczymy też, że w przyszłości uda się wpisać ją w europejską sieć Euro Velo. Jesteśmy po uzgodnieniach z sąsiednimi województwami: ze strony województwa zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego będzie zachowana kontynuacja trasy - dodaje Bieliński.
Do końca tego roku przygotowane i sprecyzowane zostaną analiza finansowa tego przedsięwzięcia oraz standardy rowerowe. Planowane jest także umieszczenie projektu w Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030 - zapowiada Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)

Czytany 135 razy