Cyfrowa rewolucja w urzędzie

Kompleksowa informacja na temat zagospodarowania przestrzennego dla potencjalnych inwestorów, przedsiębiorców, geodetów, mieszkańców województwa opolskiego czy służb ratunkowych, dostępna od ręki. Projekt o wartości blisko 8 mln zł to prawdziwa cyfrowa rewolucja.

45656454

Zadanie realizowane jest w partnerstwie powiatu opolskiego z samorządem województwa i pozostałymi dwunastoma powiatami regionu. W przetargu wyłoniona została krakowska firma Comarch, która wyposaży w sprzęt i oprogramowanie wszystkie starostwa oraz Urząd Marszałkowski. Każdy, kto potrzebuje danych przestrzennych - czy to mieszkaniec, który chce kupić dom, czy inwestor z drugiego końca Polski, który szuka działki pod budowę fabryki - będzie mógł bez wychodzenia z domu dotrzeć do najświeższych, non stop aktualizowanych danych, może je wygenerować, a nawet zapłacić. I wszystko on-line.
- Projekty partnerskie - jak przyznaje marszałek Andrzej Buła - nie są proste. -  Trzy lata temu zaczęliśmy rozmowy nt. tego projektu. Istotą było to, że dysponowaliśmy 10 milionami euro na e-usługi. Określiliśmy priorytety i ważne było, aby przy takiej puli pieniędzy znaleźć partnerów i działać w tych obszarach, gdzie możemy sobie pomóc. To kontynuacja oferty usług geodezyjnej dla mieszkańców i projektu „Opolskie w internecie”. Zaistnieliśmy ponadto jako województwo opolskie w projekcie geodezyjnym na szczeblu krajowym i naturalne stało się, aby te e-usługi w tym zakresie schodziły niższe poziomy - mówi Buła.

Intuicyjna funkcjonalność

Przedstawiciel firmy Comarch przyznaje, że projekt partnerski, mimo że na etapie wdrażania jest trudniejszy, powoduje kompatybilność i lepszą użyteczność.  - Dzisiaj oczekiwania ludzi są takie, aby urząd działał dokładnie, jak np. bankowość elektroniczna, czyli tzw. przysłowiowy „jeden klik”. Każdy użytkownik oczekuje rozwiązań prostych, intuicyjnych. Nie trzeba edukować użytkownika  w kwestii korzystania z systemów informatycznych - mówi.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)

Czytany 128 razy