Prawdziwie gorący festyn…

– 35 Dni Nadrenii-Palatynatu pozostaną nam na długo w pamięci. Z temperaturami prawie 40 stopni Celsjusza był to najgorętszy festyn kraju związkowego wszechczasów – takimi słowami premier Malu Dreyer podsumowała Dni Nadrenii-Palatynatu, które w tym roku odbyły się w Annweiler w dniach od 28 do 30 czerwca 2019 roku.

23355452

Wysokie temperatury postawiły organizatorów, służby pomocnicze oraz uczestników przed niezwykle trudnym zadaniem. W przeddzień zmieniono oraz skrócono trasę przemarszu pochodu, najważniejszego wydarzenia każdego Dnia Nadrenii-Palatynatu. Pomimo wszystko kolorowy korowód przeszedł ulicami miasta  i zgromadził na trasie kilkudziesięciotysięczną publiczność. Wśród 70 grup oraz 2000 uczestników pochodu nie zabrakło przedstawicieli województwa opolskiego. W tym roku Polskę oraz opolskie reprezentowała Jemielnicka Orkiestra Dęta pod batutą Adriana Masseli.
Jemielniccy muzycy gościli w Annweiler przez dwa dni i nie zważając na przeciwności pogodowe, dali z siebie więcej aniżeli było to możliwe. Oprócz wspomnianego pochodu w niedzielę,  w przeddzień zaprezentowali się publiczności podczas godzinnego koncertu na głównej scenie ustawionej na rynku Annweiler oraz maszerowali uliczkami malowniczo położonej miejscowości.  Ich muzycznym pokazom przez cały czas towarzyszył aplauz i serdeczne słowa naszych przyjaciół z Nadrenii, którzy licznie uczestniczyli w tym święcie radości.
Oprócz muzycznego prezentu dla Nadrenii-Palatynatu, Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji przygotowało wraz z Urzędem Gminy Jemielnica stoisko informacyjne, na którym każdy ze zwiedzających mógł uzyskać informacje o opolskich atrakcjach turystycznych oraz posmakować słodyczy z naszego regionu. Jak każdego roku,  również w Annweiler opolskie stoisko odwiedziła premier  Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu Malu Dreyer.   Pani premier podkreśliła, że udział w ich święcie jest potwierdzeniem wspaniałej i prawdziwej  przyjaźni, jaka łączy obydwa regiony i jest doskonałym przykładem udanej oraz efektywnej współpracy międzynarodowej.

PŁ – BWO
Źródło: www.opolskie.pl
(ski)

Czytany 94 razy