Ruszyły wakacyjne pociągi do Ustki, Łeby i do Helu

Po zimowej przerwie pociągi znów dojeżdżają do Łeby. Kolejarze zapewnili także przejezdność remontowanego szlaku Słupsk – Ustka. Z kolei na Półwysep Helski pojedzie więcej pociągów niż zwykle. Letni rozkład jazdy będzie obowiązywać do 31 sierpnia 2019 r.

2433243243

Kierunek Ustka

Linia kolejowa ze Słupska do Ustki jest aktualnie modernizowana. – Kolejarzom udało się jednak zapewnić przejezdność szlaku. Dzięki temu pociągi dojadą do nadmorskiej Ustki – mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. Na stacji Ustka została wyremontowana zabytkowa wiata, a nowe wysokie perony, m.in. w: Ustce, Strzelinku czy Charnowie, ułatwią wsiadanie i wysiadanie z pociągów. – Podróż ze Słupska potrwa 20 minut. Oba miasta połączy dziewięć par pociągów regionalnych, w tym jeden bezpośredni skład jadący z Gdyni – dodaje wicemarszałek. Pierwszy skład nad morze wyruszy ze Słupska o godzinie 6.16, a ostatni powrotny odjedzie z usteckiego dworca o godzinie 22.03. Jak co roku, do Ustki dojedzie również pociąg „Słoneczny" Kolei Mazowieckich.

Do Łeby

Drugą, sezonowo uruchamianą linią kolejową, jest połączenie Lęborka z Łebą. – Tą niezelektryfikowaną liną pojedzie, średnio co dwie godziny, sześć par pociągów regionalnych. Przejazd szynobusem z Lęborka do Łeby potrwa około 40 minut – informuje Ryszard Świlski. Pierwszy poranny pociąg pojedzie z Gdyni do Łeby, a do Gdyni wróci wieczorem. Nad morze dojadą również składy dalekobieżne z Bohumina, Łodzi i Jeleniej Góry.

Na kraniec Polski

Tradycyjnie najwięcej połączeń będzie na Półwysep Helski. – Każdego dnia Gdynię z turystycznymi miejscowościami Półwyspu Helskiego połączy 16 pociągów. Składy pojadą średnio co godzinę – podkreśla wicemarszałek. Tak, jak co roku, kursować będzie również zestawiony z wagonów piętrowych bezpośredni pociąg Tur z Chojnic. – Warto pamiętać, że pociągiem całą, prawie 80 km trasę na koniec Półwyspu Helskiego pokonamy w niecałe 2 godziny. Przejazd samochodem, zakorkowaną drogą może zająć nawet 5 godzin – dodaje Świlski. Ofertę pociągów regionalnych, organizowanych przez samorząd województwa pomorskiego, uzupełnią połączenia dalekobieżne z Lublina, Bohumina, Warszawy, Białegostoku, Przemyśla czy Katowic. Na linii będą również kursować pociągi spółki Arriva RP z Bydgoszczy.

Źródło: www.pomorskie.eu
(ski)

Czytany 137 razy