Małopolska jest mistrzem Polski!

Zawodnicy województwa małopolskiego wygrali VII Halowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Urzędów Marszałkowskich - Zachodniopomorskie 2019. W wielkim finale Małopolanie pokonali Lubuskie 1:0 po bramce Kamila Bartosika.

79244362ol

Zmagania w Kołobrzegu Małopolska rozpoczęła od remisu 1:1 z Zachodniopomorskiem, gospodarzem turnieju. Nic nie zapowiadało końcowego sukcesu po porażce z Kujawsko-Pomorskiem 0:1. Jednak w dwóch kolejnych meczach drużyna pokazała charakter i nieustępliwość, pokonując Podkarpacie i Dolnośląskie, w obu spotkaniach po 3:1.
W ćwierćfinale Małopolska pokonała Łódzkie 2:0 (po golach Bartłomieja Domagały i Tomasza Popieli), uznawane za jednego z faworytów mistrzostw. W barwach rywali zagrał m.in. Robert Górski, który w przeszłości wystąpił w 184 meczach ekstraklasy, zdobywając w nich 17 goli. Najwięcej emocji przyniosło spotkanie półfinałowe. Małopolska ponownie zmierzyła się z Kujawsko-Pomorskiem i po kilku minutach przegrywała 0:2. Bramki Jacka Ćwika i Piotrka Burka dały remis w regulaminowym czasie gry. Bohaterem rzutów karnych (3:2) został Waldemar Sotnicki, który nie tylko obronił dwa strzały przeciwników, ale jeszcze zdobył decydującą bramkę na miarę awansu do wielkiego finału.
To był nieoczekiwany, ale w pełni zasłużony sukces. Zapracowała na niego dziewięcioosobowa drużyna w składzie: Kamil Bartosik (Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Adam Bednarczyk (Departament Funduszy Europejskich), Piotr Burek (Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Jacek Ćwik (Departament Turystyki i Sportu), Bartłomiej Domagała (Departament Funduszy Europejskich), Radosław Grochal (trener i kierownik drużyny, Departament Zdrowia i Polityki Społecznej), Waldemar Kordyl (kapitan zespołu, Departament Turystyki i Sportu/ Kancelaria Zarządu), Tomasz Popiela (Departament Audytu i Kontroli), Waldemar Sotnicki (Kancelaria Zarządu).

Źródło: www.malopolska.pl
(ski)