Starostwo i urząd marszałkowski pod jednym dachem

Ciechanów wzbogaci się o nowoczesny i energooszczędny budynek. Taka ma być nowa, wspólna siedziba starostwa i instytucji samorządu województwa mazowieckiego. Porozumienie w tej sprawie podpisał marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i starosta ciechanowska Joanna Potocka-Rak.

65352a

Oddanie budynku do użytku ma nastąpić w 2022 roku. Koszty inwestycji zostaną wspólnie pokryte przez oba samorządy. Nowy budynek administracyjny będzie mieć kilka kondygnacji i zostanie połączony łącznikiem z istniejącym budynkiem starostwa. Urząd marszałkowski zakłada, że znajdzie się tu przestrzeń dla wszystkich funkcjonujących w Ciechanowie instytucji samorządu województwa. Chodzi o delegatury urzędu marszałkowskiego, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego, Biblioteki Pedagogicznej czy Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W gmachu znajdzie się też nowoczesna, multimedialna sala konferencyjna na około 200 osób.
- Mieszkańcy powiatu ciechanowskiego będą mogli pod jednym adresem załatwić wiele spraw urzędowych, a to po prostu oszczędność czasu. A jeśli już mowa o oszczędnościach to warto zaznaczyć, że dla urzędu marszałkowskiego jeden adres to także mniejsze koszty utrzymania rozproszonych i wynajmowanych dziś powierzchni biurowych - mówi Struzik.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)