W Podlaskie na dwóch kółkach

Przebiega przez pięć województw, pięć parków narodowych, piętnaście krajobrazowych, mierząc niemal dwa tysiące kilometrów – Green Velo to najdłuższy spójnie oznakowany szlak rowerowy w Polsce. W piątek weekend granice Supraśla na rowerze przekroczył marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, inaugurując w ten sposób sezon rowerowy na szlaku i zachęcając do prowadzenia aktywnego stylu życia.

534i687e

- Wrażenia z przejażdżki wspaniałe, widoki z estakady są przepiękne – marszałek Kosicki zachwalał walory trasy tuż po przyjeździe do Supraśla.
Rozmawiając z dziennikarzami podkreślał wyjątkowość szlaku Green Velo.
- Liczy około dwóch tysięcy kilometrów, w tym kilkaset wiodących wśród przepięknych zakątków województwa podlaskiego, pokazując wspaniałe oblicze naszego regionu, jego wielokulturowość. Powinniśmy się tym chwalić i zachęcać turystów do przyjazdu w nasze strony – motywował.
Przekonywał też do uprawiania sportu, prowadzenia zdrowego, aktywnego stylu życia, które na przykładzie Green Velo może przy okazji sprzyjać poznawaniu zabytków, czy miejsc wyjątkowych przyrodniczo.
Inauguracji sezonu rowerowego w Supraślu towarzyszył szereg atrakcji. To m.in. kapsuła 5D promująca Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, spacer w alkogoglach, konkurs wiedzy o przepisach ruchu drogowego, loteria, prezentacja pojazdu egzaminacyjnego. Nie zabrakło podlaskich policjantów, którzy znakowali rowery, prezentowali radiowóz, pokazywali na symulatorze zderzeń, jakie siły działają na pasażerów aut podczas wypadków. Bo jak jeździć - czy to rowerem, czy samochodem - to tylko bezpiecznie.

ms
Źródło: www.wrotappodlasia.pl
(ski)