O współpracy Małopolski z Podkarpaciem

O współpracy Małopolski i Podkarpacia, planach dotyczących przyszłej perspektywy finansowej i organizacji wspólnych przedsięwzięć rozmawiali uczestnicy wspólnych obrad zarządów województw: małopolskiego i podkarpackiego, które odbyły się w Tarnowie.

2433321

- To nasze pierwsze spotkanie, które odbywa się na ziemi małopolskiej, na ziemi tarnowskiej. Tarnów to także stolica diecezji. Cieszę się, że możemy rozpocząć współpracę dwóch województw - mówił Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.
Warto podkreślić, że Małopolska i Podkarpacie współpracują ze sobą od lat: inwestują w nowoczesny tabor kolejowy, dbają i promują ciekawe miejsca czy zabytki m.in. Szlak Architektury Drewnianej czy Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej.
- Obszarów współpracy, które powinniśmy wzmacniać i aktywizować jest bardzo dużo. To dla nas ważny czas, przygotowujemy się do nowej perspektywy finansowej, chcemy także rozmawiać o wspólnych projektach i działaniach - podkreślił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Źródło: www.malopolska.pl
(ski)