Wielka Gala Rzemiosła

Prezydent RP Andrzej Duda był gościem specjalnym XXVI Wielkiej Gali Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości. W uroczystości w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca wziął udział marszałek Jakub Chełstowski.

6433554e

Prezydent pogratulował utworzenia 30 tys. miejsc pracy, a także sukcesów, których autorami są rzemieślnicy i przedsiębiorcy z regionu. Dziękował za ich codzienny wysiłek i codzienną pracę, zaznaczając, że niektórzy z obecnych budują swoje firmy na poziomie Europy. Andrzej Duda dodał, że życzy wszystkim, aby Polska dobrze się rozwijała i dzięki prowadzonej polityce stawała się coraz bardziej przyjazna przedsiębiorcom. Jak mówił - „Staramy się ułatwić życie młodym ludziom” i zmniejszać obciążenia, które bardzo często stanowią barierę dla stworzenia własnej firmy. Podkreślał też, że cieszy go to, że więcej młodych ludzi kształci się dzisiaj w systemie szkolnictwa zawodowego niż ogólnokształcącego.
Podczas gali poznaliśmy najlepsze firmy województwa śląskiego, które zostały uhonorowane nagrodami w kategoriach: Firma z Jakością, Wiarygodny Lider Biznesu czy Firma Rodzinna. Marszałek Jakub Chełstowski oraz członek Zarządu Województwa Michał Woś wręczyli wyróżnienia najlepszym firmom rodzinnym. Złotą Statuetkę „Firma z Jakością” otrzymał prezydent RP Andrzej Duda.
- O sile regionalnej i polskiej gospodarki stanowią rzemieślnicy a taki dzień to prawdziwe święto i okazja, by docenić tych przedsiębiorców. Rzemiosło to dziesiątki tysięcy miejsc pracy, to firmy które kreują rozwój. Z dużą satysfakcją obserwujemy zainteresowanie młodzieży nauką w szkołach zawodowych, stąd nasze wsparcie, jako zarządu województwa dla szkolnictwa zawodowego – mówił Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.
Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest największą organizacją pracodawców w województwie śląskim. Gala zakończyła się koncertem Andrzeja Sikorowskiego.

Źródło: www.slaskie.pl
(ski)