Mercurius Gedanensis dla Warmii i Mazur

Free Time Festiwal w Gdańsku to pomysł, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. Targi kierowane są do osób preferujących aktywny styl życia, poszukujących nietypowych i ciekawych atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

67888999ia

Na wspólnym stoisku Warmii i Mazur oraz sieci Cittaslow, prezentowano materiały dotyczące miast-członków sieci, bogatą ofertę turystyki aktywnej i kulturowej, skierowaną do turystów indywidualnych, w tym rodzin z dziećmi. Mieszkańcy Gdańska szczególnie interesowali się turystyką rowerową.
Wiele zadawanych przez nich pytań dotyczyło warmińsko-mazurskiego odcinka Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, jego przebiegu oraz dostępnej wokół niego infrastruktury, a także pozostałych licznych ścieżek rowerowych województwa. Turyści pytali również o szlaki kajakowe oraz obiekty noclegowe, w szczególności agroturystykę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także oferta promująca szlaki turystycznej takie jak „Fortyfikacje Mazurskie”, „Mikołaj Kopernik” czy „Wokół Grunwaldu” .
Odwiedzający stoisko regionu mogli spróbować swoich sił na symulatorze wyścigów kajakowych oraz sprawdzić swoje umiejętności na kole garncarskim czy w warsztatach malowania na drewnie. Goście targów dzielili się wrażeniami z pobytu na Warmii i Mazurach i deklarowali chęć ponownego przyjazdu do regionu. Mając na względzie plany wyjazdów wakacyjnych oraz weekendowych chętnie korzystali z materiałów promocyjnych oraz prosili o ewentualne podpowiedzi związane ze spędzeniem czasu wolnego w regionie.
Organizatorami regionalnego stoiska byli przedstawiciele Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz przedstawiciele miast: Nidzica, Gołdap, Ryn, Nowe Miasto Lubawskie, Lidzbark Welski, Lidzbark Warmiński, Orneta, Górowo Iławeckie.

Źródło: www.warmia.mazury.pl
(ski)